İlaç Niyetine "1 Yemek Kaşığı Turna Yemişi"

Turna yemişi idrar yolları enfeksiyonları gibi rahatsızlıkları azaltarak antibiyotik kullanım oranını düşürmeye destek oluyor.

Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş: Turna yemişi antioksidan kapasitesi en yüksek olan meyvelerden birisidir. Bunun anlamı bağışıklık sisteminin korunmasında, özellikle kış mevsiminde gribal enfeksiyonlardan korunmasında ve uzun vadede vücudumuzdaki serbest radikalleri kontrol altına aldığı için önemli hastalıklara karşı koruyucu etkili olmasından dolayı günde 1 yemek kaşığı turna yemişi tüketimi sağlıklıdır. Bununla beraber içeriğindeki bol miktarda b vitamini, c vitamini, ve çinko gibi vitamin ve minerallerden dolayı hafızayı güçlendirmek içinde destek olarak tüketilebilir.


GÜNDE 1 YEMEK KAŞIĞI YETERLİ


Turna yemişi antioksidan kapasitesi en yüksek olan bir besin maddesidir. Bu özelliği sağlığa faydalı olmasının temel nedenidir. Antioksidanlar vücudumuzda bulunan serbest radikalleri dengeler. Bu dengeleme işleminin bir parçası olan antioksidanların devreye girmesi de serbest radikalleri etkisizleştirerek önemli hastalıklara karşı koruma sağlayabilir.


 

İlgili Sağlık Konuları