Sağlıklı Yaşama Spor Yaparak Dikkat Çektiler

Çağın hastalığı obeziteyi yenen ve bu hastalığa karşı azimle mücadelede eden onlarca kişi parkta bir araya gelerek hem yürüdü hem de fitness eğitmeni eşliğinde aerobik yaptı.

Sağlığa ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla Gaziosmanpaşa Hastanesi tarafından Eyüp Parkı'nda obeziteye karşı anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda egzersiz ve yürüyüşün önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 'Obeziteye Karşı Sağlığıma Yürüyorum' adında bir etkinlik düzenledi. Eyüp Parkı'nda gerçekleşen etkinlikte obeziteyi yenen ve bu hastalıkla mücadele eden onlarca kişi bir araya geldi. Isınma hareketleri ile başlayan program, park çevresinde yürüyüş ile devam etti. Daha sonrasında tüm katılımcılar fitness eğitmeni eşliğinde aerobik yaptı. Sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve hastalıklardan korunma ile ilgili bilgilendirmenin de yapıldığı etkinlikte uzmanlar tarafından doğru bilinen yanlışlar ele alındı.

1 AYDA 5 KİLO VERDİ

Obezite ile mücadele eden herkese destek olmak ve cesaret vermek için etkinliğe katıldığını belirten İbrahim Hacıoğlu, "Yaptırdığım tahliller sonucunda şekerimin yüksek olduğunu öğrendim. Artık yediğime içtiğime dikkat etmem gerekiyor. Doktorum sağlıklı beslenmenin tek başına yeterli olmayacağını ve spor da yapmam gerektiğini söyledi. Bu nedenle sporu hayatıma soktum. Düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile bir ayda tam beş kilo verdim" dedi. Sağlıklı yaşama gönül veren Şenol Usta ise şunları söyledi: "Uzun yıllardır beslenme şeklime dikkat ediyorum. Bunun yanı sıra her sabah erkenden kalkıp yürüyorum. Spor yapmak vücudumu dinç kılıyor. Kendimi daha iyi hissediyorum."

SADECE SAĞLIKLI BESLENMEK YETMEZ

Etkinlikte konuşan Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Demirel ise "Bugün hareketin ve sporun hayatımızdaki önemini anlatmak için buradayız. Sadece diyet yapmak ya da sağlıklı beslenmek yetmez. Spor yapmak da vazgeçilmezlerimiz arasında olmalı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda bizde sporun önemine dikkat çekmek istedik. Farkındalık oluşturabildiysek ne mutlu bize" diye konuştu.