Kahramanmaraş Devlet Hastanesi

K.maraş / Kahramanmaraş Merkez

Telefon:(0344) 223 53 30
Fax:(0344) 223 54 51
Adres:Yörük Selim Mahallesi Gazi Mustafa Kuşçu Caddesi
Website:www.kmdh.gov.tr

İlk hastane Hatuniye mahallesinde 800 lira kira bedeli ile kiralanan bir binada, 25 yataklı olarak açılmıştır.

Cumhuriyetten sonra Kahramanmaraş’ta ilk resmi binası 1948 yılında bir grup ziraatçının desteğiyle ve zamanın Sağlık Bakanı Dr. Kemal Bayazıt’ın teşviki ve teknik desteği ile 100 yataklı bir hastane olarak yapılmış ve 1968 yılına kadar bu binada hizmetine devam etmiştir.

1968 yılında 100 yataklı ilave bir doğumevi inşaatı ile birleştirilerek 200 yataklı tam teşekkülü Devlet Hastanesine dönüştürülmüştür.1989 da mevcut 200 yataklı binaya 200 yataklı inşaat bitirilip 400 yataklı hastane olarak halkımıza hizmet vermektedir.

Misyonumuz

İlimiz başta olmak üzere sağlık hizmeti sunulan resmi veya özel sosyal güvenlik sahibi tüm halkımıza; hasta haklarına saygılı, hekim haklarına duyarlı, etik değerlere bağlı, hizmeti veren ile alan arasındaki iletişimin sağlam temeller üzerinde yürütülmesini sağlayıp, memnuniyeti sürekli hale getirmeyi, kaynaklarını etkin kullanmayı, nitelikli sağlık hizmeti sunumunu sağlamayı hastalara gerekli sağlık hizmeti sunarken onların ve yakınlarının memnuniyetini önemsemeyi ilke edinmek.

Vizyonumuz

Hastanemizin hizmet sunumu konusunda gelecekte oluşabilecek değişimleri görebilmesi ve etkilerini doku anlaşmazlığı olmaksızın yaşayabilmesi ve rekabet gücünü artırabilmesi için ileriye dönük çizdiği yönü, varmak istediği ideallerini, halkımızın hak ettiği; nitelikli, çağdaş ve bilimsel sağlık hizmetleri üretmektir.

Diğer Kahramanmaraş Merkez Hastaneleri