Yeni Doğan Bebeğimizin Göğüs Uçlarındaki Bezenin Sebebi Ne Olabilir?

Merhabalar, 23 gün önce bir erkek bebeğimiz dünyaya geldi. Sarılık problemi dışında şükürler olsun ki bir problemimiz yoktu. oda zamanla azalma gösteriyordu ama son 2 haftadan beri bebeğin her iki göğüs uçlarında rahatça ele gelen bezeler dikkatimi çekti. Doktoruna sorduğumda normal dedi ama diğer bebeği olan arkadaşlara sorduğumda böyle bir problem yaşamadığını söylüyorlar. Bazı büyükler bu tip olayları kendileri yaşadıklarını ve bölgeyi fazla baskıda bulunmadan ovalayarak bezelerin kaybolacağını söylüyorlar. Bu durumda bu problemin sebebini ve alınması gereken önlem ve tedavi doğrultusunda tecrübe ve bilgilerinize dayanarak bir açıklama yaparsanız çok memnun olurum.

Dr. Hastane.Com.Tr Doktoru Hastane.com.tr

Arkadaşlarınız ve büyükleriniz size yapılmaması gereken her şeyi söylemişler, bu bilgileri nerden ve nasıl ediniyorlar akıl almıyor. Bu durumun sebebine gelirsek, anneden bebeğe doğum esnasında geçen fazla hormonların etkisine bağlı olarak meme dokusunda büyüme olmakta, ileriki zamanlarda bu hormonlar vücuttan atılınca bu bezelerde gerileme meydana gelecektir. Bu bezeleri ovalamak meme dokusunun enfekte olmasına ve cilt enfeksiyonlarını gelişmesine sebep olabilir. Hiçbir şey yapılmasına gerek yoktur, bu durum kendiliğinde geçecektir.

Bu tavsiyeler, genel bilgilerdir. Fakat unutmayınız ki, özel rahatsızlığınız için en iyi tavsiye, şikayetlerinizi dinleyen ve sizi muayene eden doktorunuzun tavsiyesidir.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri