Gıdığınız Sarkmasın!

Özellikle yaz aylarında daha çok göze çarpan kol, gıdı, diz gibi bölgelerdeki fazla yağlar, yeni yöntemle tamamen yok edilebiliyor.

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, "Vaser Liposelection" adlı yöntemin konforlu ve kalıcı etkili bir bölgesel incelme yöntemi olduğunu belirtti.

Bu yöntemin gıdı, kollar, sırt ve dizlerde kolaylıkla uygulanabileceğini ifade eden Özdemir, bu bölgelerin genç ve orta yaşlılarda bile zamanından önce gevşeyip sarkabileceğini ve kişiyi olduğundan yaşlı gösterebileceğini söyledi.   

'Gıdı' diye tanımlanan bölgenin 20-25 yaş üzerindeki herkes için sorun olabileceğine dikkat çeken Özdemir, bu bölgedeki fazlalıkların genç yaştakileri bile kilolu olmasa da şişman gibi gösterebileceğini bildirdi. Orta yaşlarda ise daha yaşlı bir görüntü kazandıracağını vurgulayan Özdemir, “Bu bölgedeki vaser liposelection uygulamasından kısa sürede ve hızla sonuç alınabilir. Bu yöntemle genç yaşta boyun germe ameliyatı yapılmasına da gerek kalmaz.

Bazı kişilerde boyun kısalığı ya da yapısal problemler bu tip bir müdahaleye engel teşkil edebilir. Ancak bunun dışındaki kişilerde sistematik bir hastalık bulunmaması kaydıyla rahatlıkla uygulanabilir. Hastaların seçiminde kriter gıdı bölgesinin kalınlığı ve çene alt çizgisinin silinmiş görünmesidir. Cilt yapısı ve cildin kendini toparlayabilme kapasitesi de önemli bir faktördür” diye konuştu.

Yaklaşık 1 saat süren işlemin kulak önü ve çene altında açılan birkaç küçük kesiyle gerçekleştirildiğini anlatan Özdemir, boynun hayati önem taşıyan damar ve sinirlerinin zarar görmemesinin önem taşıdığını, bu nedenle işlemin bu konuda deneyimli uzmanlarca yapılması gerektiğini bildirdi.

Hastanın ameliyat sonrasında 5-7 gün sıkı bir bandaj takmasının yeterli olduğunu, bandaj çıkarıldıktan sonra ödemin hızla geçebilmesi için masaj uygulanabileceğini bildiren Özdemir, tüm şişliklerin ise 15 günde geçebileceğini söyledi.

İlgili Sağlık Konuları