Saç Ekimi Nasıl Olur?

Saç ekimi kellik sorunu ya da saç seyrekliği yaşayan başta erkeklerin ve sonrasında kadınların başvurdukları etkili bir cerrahi uygulamadır.

Saç ekimi kellik sorunu ya da saç seyrekliği yaşayan başta erkeklerin ve sonrasında kadınların başvurdukları etkili bir cerrahi uygulamadır. Bugün saç sorununa tek çare olarak görülen ve gelişen teknolojiyle birlikte bu sorunu yaşayanlara etkili geri dönüşler sunan saç ekimi, mevcut kıl köklerinin, sorunlu alana transfer edilmesiyle yapılıyor. Saç ekimi nasıl yapılır sorusu öncelikle hastaya göre belirlenen FUE ya da (Foliküler Ünite Transplantasyonu )FUT (Foliküler Ünite Ekstraksiyon) tekniğine göre değişkenlik gösterir. Aynı şekilde saç ekimi fiyatları da, hastaya, kliniğe ve cerrahın deneyimine göre farklı maliyetler içermektedir.
Saç ekiminde kullanılan FUT tekniğinde donör alandan alınan kıl kökleri bölgesel olarak kaldırılıp ekim işlemi gerçekleştirilir. FUE tekniğinde ise, donör alandan kıl kökleri tek tek transfer edilerek ekim yapılır. FUE en son geliştirilmiş tekniklerden bir tanesidir. FUT tekniğinin iz bırakıyor olması ve istenilen düzeyde kök alınmasına imkan sağlamamasından dolayı çoğu zaman FUE tekniğinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Her insanın saç dökülmesi ve saç yapısı birbirinden farklı olduğu için, sadece bir tane cerrahi saç ekimi tedavi yönteminin benimsenmesi, hatalı bir girişim olacaktır.

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz, öncelikle saç ekimi işlemi için size hangi tekniğin uygun olduğuna karar verilmeli. Mevcut kıl kökleriniz incelenip, ense bölgesinde güçlü kıl kökleriniz yoksa bedeninizin farklı bölgelerindeki sağlıklı kıl köklerine ulaşılmadır. Lokal anestezi yapılarak uygulanan seç ekimi sonrasında, eğimi ve alın çizgisi son derece iyi ayarlanmış saçlarınız çıkmaya başlar. Klinik ortamında yapılan saç ekimi ameliyatı, sizi sosyal hayatınızdan koparmayan bir işlemdir. Saç ekimi fiyatları kullanılan yönteme ek olarak, ekilen saçın yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Konusunda uzman, sterilizasyona önem veren kliniklerde saç ekimi işlemini tercih etmenizi öneriyoruz. Bu şekilde hem olası komplikasyonlardan korunursunuz hem de mevcut sağlıklı kıl köklerinize de bu sayede zarar gelmez. Kliniklerde uygulama için, muayene olduktan sonra, size özel fiyatlar belirlenir. Lütfen unutmayın, saç ekim uygulaması nihayetinde cerrahi bir işlemdir ve mutlaka deneyim ve cerrahi el becerisi gerektirir. 
 

İlgili Sağlık Konuları