Ebru Şallı Kilo Vermek İsteyenleri Uyardı

Pilates eğitmeni Ebru Şallı, zayıflamak isteyenlerin bölgesel çalışması gerektiğini ifade ederek "Motivasyon, bölgesel çalışma ile artıyor" dedi.

Sağlıklı Yaşam ve Mutluluk Festivali kapsamında sevenleriyle buluşan Ebru Şallı, kadınların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte diyet ve beslenme ile ilgiliönemli açıklamalarda bulundu.

"HAYATA BAKIŞ AÇISI DEĞİŞİYOR"

Kilo veren insanların yaşadığı değişimin altını çizen Ebru Şallı, "Esasında dışarıdan bakıldığında önemsiz gibi geliyor ama o kadar önemli şeyler ki bunlar. Konuştuğunuzda 'bu mu derdin tasan' diyorlar, bilmiyorlar ki şu olayın bile bir insanda her şeyi baştan aşağı değiştirebileceğini. Şu küçücük şeyde bile insanın hayata bakış açısı değişiyor" dedi.


"KİLO VEREMEYİNCE OTURUP YEMEYE BAŞLIYORLAR"

Kadınların formalarını korumaları için asansör yerine merdiven kullanmalarını ve devamlı hareket halinde olmalarını tavsiye eden ünlü pilates eğitmeni, "Herkesin bir bölgesi var. Kimi karnından kilo vermek istiyor ama yüzünden vermek istemiyor. Kimi de kalçasından kilo vermek istiyor ama karnından vermek istemiyor. Herkesin vücudu başka, ben bunu yıllardır söylerim. Motivasyon, bölgesel çalışma ile artıyor. Kilo veremeyen bir kadın, her gün spor yapıyor ama üzerinden aylar geçmesine rağmen kilo veremiyor. Değişiklik yaşamayınca da motivasyonu düşüyor, bu sefer oturup yemeye başlıyor, hareketsiz kalıyor ve kısırdöngü oluyor. Onun olmaması için bölgesel çalışma çok çok önemli" ifadelerini kullandı.