Yüzümde Çıkan Lezyonlar İçin Biyopsi Yapıldı Ancak Göz Kapaklarımda da Şişlik Var, Ne Yapmalıyım?

Hocam selamlar, benim sorunum cildimde çıkan akne benzeri lezyonlar. Burnumun çevresi, gözümde ve kulağımda çıktılar. Gözümün kenarındaki lezyonlardan alınıp yapılan biyopsi sonucumu aşağıda veriyorum. Biyopsi'den 1 hafta önce göz kapaklarımın etrafında sert bir şeyler oluştu ve göz kapaklarımın şişmesine neden oldu. 3,5 aydır ilaç tedavisi uyguluyorum ancak göz kapaklarımın çevresindeki şişliklerde değişme olmadı. Ne yapmam gerektiği hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Klinik Bulgular: Sol göz Laterali, 3- 4 aydır göz kapağı çevresinde yerleşen kırmızı Papüler lezyonlar. Lupus Miliaris Disseminatus Fosciei, Sakroidoz, lupus Vulgaris. Patolojik Tanı: Morfolojik bulgular ön planda Tbc 'yi düşündürmektedir. Atrofik görünümlü Epidermis altında Papüler Dermisten başlayarak tüm biyopsi boyunca Dermiste derine gidildikçe yoğunlaşarak devam eden özellikli granülüm odakları vardır. Bu odaklar kısmen altta devam eden geniş apseleşen Kazeifikasyon nekrozu odağını çevrelemektedir. Çok sayıda Langhans tipi dev hücre vardır. Belirgin Fibrozis görülmemiştir. Bulgular Milier Tbc ile uyumlu bulunmamıştır. Belirgin nekrozlaşma ile giden bir Lupus Vulgaris'i düşündürmektedir.

Prof.Dr Nuran Atmanoğlu

Sayın ilgili,

Hangi şehirden yazdığınızı bilmiyorum ama, sizi gören doktorlar muayene etmişler,ilgilenip bir de biyopsi yapmış ,çıkan teşhise göre de tedaviye almışlar. Yani her şey fevkalade yapılmış. Daha ne istiyorsunuz? Gözaltlarında çıkan lezyonlar hastalığa ait olabilir veya başka bir şeydir. Görmeden karar verilemez. Ama en iyisi bunu da sizi tedavi eden doktora sormanızdır.

Sağlıklar dilerim.

Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu
(Cildiye Mütehassısı)
Cep tel.0532 466 01 11

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri