Doğum Lekesi Nefes Borusuna Kadar Yayılınca Boğulma Tehlikesi Geçirdi

Ethan isimli yeni doğan bebeğin korkunç doğum lekesi nefes borusuna kadar yayılınca boğulma tehlikesi yaşadı.

Ethan isimli yeni doğan bebeğin korkunç doğum lekesi nefes borusuna kadar yayılınca bebek boğulma tehlikesi yaşadı. Ailenin kritik kararı Ethan'ın hayatını kurtardı.


KIRMIZI BİR LEKE ÇIKTI


Daily Mail'de yayınlanan habere göre, ikizler Ethan ve Ahren Masters doğduklarında birbirlerinin aynısıydı. Ancak haftalar sonra Ethan'ın yüzünde büyük kırmızı bir leke çıktı. Anne Amanda, yabancılar tarafından bebeğin yüzünü yakmakla suçlandı.

27 SAAT SÜREN SANCI


Hamileliği normal ilerleyen Amanda, 37. haftada bebeklerin hareket etmediğini hissedince hastaneye koştu. 27 saat süren sancıdan sonra ikizler sezaryenle dünyaya geldi. Doktorlar, doğum sırasında kalp atışları duran Ahren için endişelenirken 1 ay sonra Ethan'ın lekeleri ortaya çıktı.


NEFES BORUSUNA YAYILDI


Ethan'ın doğum lekesi korkunç bir şekilde büyümeye devam etti ve nefes borusuna kadar yayıldı. Nefes borusunda 1 mm boşluk kalan bebek neredeyse boğuluyordu. Cerrahların beta blokerleri içeren yeni tedaviyi denemeleri için ailenin izni gerekiyordu. İngiliz aile, oğullarını kurtarmak için zor da olsa operasyonu onayladı. Anjin, kalp hastalıkları ve tansiyon tedavisinde kullanılan ilaçlar haftalar içinde etkisini gösterdi ve Ethan'ın doğum lekesi gittikçe küçülmeye başladı.

Kaynak: PembeNar

İlgili Sağlık Konuları