Yaza Makarna Diyeti İle Hazırlanın

Makarna hafif besinlerle tüketilirse ve günlük kalori ihtiyacına göre miktarı ayarlanırsa kilo aldırmıyor.

Diyetisyen Seçil Kenar da, makarnanın hafif besinlerle tüketilirse ve günlük kalori ihtiyacına göre miktarları ayarlanırsa şişmanlatmayacağını vurguladı.

Makarnadan vazgeçemeyenler ve kilo vermek isteyenlere Diyetisyen Seçil Kenar, Makarna Diyeti'ni öneriyor. "Makarna şişmanlatmaz" diyen Seçil Kenar, makarnanın kompleks bir karbonhidrat olduğunu vurgulayarak, kan şekerini hızla yükseltmediği için makarnanın diyetlerde de kalori değerinin hesaplanılarak tüketimine belirli miktarlarda izin verildiğini kaydetti.

Kenar, makarnanın kendi usulünüze göre hazırlanmış sebze, peynir, yoğurt, ton balığı, domates soslu tarzında hafif besinlerle tüketilirse ve günlük kalori ihtiyacına göre miktarları ayarlanırsa şişmanlatamayacağını ve diyet listelerinde rahatlıkla yer alabileceğini kaydetti.

Sporcu diyetlerinde de makarna tüketilmesinin tavsiye edildiğine işaret eden Kenar, "Gün içinde bedenen ya da zihnen çalışan, spor yapan, insanların haftada en az üç öğün makarna yemesini tavsiye ediyoruz" diye konuştu.
 

İlgili Sağlık Konuları