Sandviç yiyerek zayıflayın

Lezzetli bir öğün alternatifi olan sandviçi diyetinize uygun hale getirebilirsiniz. Tabii ki sandviçin diyetinize uygun olup olmamasını içine koyduğunuz malzemeler belirler.

Diyetisyen Banu Kazanç, Şamdan Plus dergisine sağlıklı sandviç hazırlamanın tüyolarını anlattı: Sandviçin temel malzemelerinin başında ekmek gelir. Diyete uygun bir sandviç hazırlamak için, ekmeği doğru seçmelisiniz. Tercihinizi, tam tahıllı ve çok tahıllı seçeneklerden yana kullanmalısınız. Peki, sandviçin içine hangi malzemeleri eklemeliyiz? Şarküteri ürünleri, işlenmiş olduğundan fazlaca sodyum içerir ve içlerinde doymuş yağ oranı oldukça fazladır. Beyaz etler, özellikle hindi eti doğru bir seçim olur. 


AZ YAĞLI PEYNİR KULANIN 

Ton balığı, somon füme de Omega 3 içeriği açısından yararlıdır. Yine yumurta ve peynir kullanılabilir. Peynir kalsiyum ve protein açısından zengindir. Yağ oranları yüksek olanlar yerine, yağsız krem peynir, lor peyniri, dil peyniri, süzme peynir veya keçi peynirini kullanmak daha doğru olur. Izgara sebzelerle az yağlı peynirleri birleştirmek ise mükemmel bir çözümdür. Peynir yerine, nane ve yoğurtla hazırlayacağınız sosu da kullanabilirsiniz. 

İlgili Sağlık Konuları