Kendi Zayıflama Yöntemini Yarattı, 40 Kilo Verdi!

Fazla kilolarından şikayetçi olan Fevzi Bey, yaptığı uzun çalışmalar sonrası, aslında bugüne kadar yapılan tüm zayıflama programlarında hep aynı yöntemin izlendiğini görmüş.

Dr. Fevzi Özgönül, üyelerinin çoğu doktor olan bir aileden geliyor. "Dünyada bir ilk" olduğunu iddia ettiği karboksipunktur yöntemini de, zaten diğer aile üyelerinin fikirlerini alarak ortaya çıkarmış. Kendisi de fazla kilolarından şikâyetçi olan Özgönül, yaptığı uzun çalışmalar sonrası, aslında bugüne kadar yapılan tüm zayıflama programlarında hep aynı yöntemin izlendiğini görmüş. Özgönül'e göre bu zayıflama programlarının temeli olan 'Alınan enerjinin harcanan enerjiden az olması ve yapılan rejimin spor ile desteklenmesi' gereği aslında yanlış.

Çünkü 'Zayıflarken alınan enerjinin harcanandan fazla olması gerekiyor, ancak bu sayede fazla olan depo yağları vücuttan atılıyor.' Özgönül, vücudun bozulan enerji dengesini düzeltmek için vücutta bir tetikleme mekanizması kurmuş. Bu mekanizma, vücutta doğal olarak bulunan ve dolaşımı artıran oksijen ve karbondioksit gazının vücuttaki belirli noktaları tetiklemesiyle çalışıyor.

Bu tetikleme sonrası kişinin enerji alım planı, aynen bebeklerde uygulanan büyüme çağındaki ideal beslenme sistemi ile uygulanıyor. Kendisi de karboksipunktur yöntemi sayesinde zayıflayan Dr. Fevzi Özgönül, tam 40 kilo vererek 115 kilodan, 75 kiloya düşmüş. Dr. Fevzi Özgönül'e karboksipunktur yöntemiyle ilgili merak ettiklerimizi sorduk.

Karboksipunktur Nedir?

Şişmanlık, hormon problemleri, mide-bağırsak şikayetleri vb. problemlerin hepsi, vücudumuzda mevcut olan dengenin bozulmasına bağlı olarak, bu sistemlerin yanlış çalışmasıyla oluşuyor. Tüm bu bozulan dengeyi düzeltmeden zayıflamak veya tekrar çalışan, sağlıklı bir bedene kavuşmak mümkün olmuyor. Herkese uygulanabilen karboksipunktur yöntemiyle bozulan bu denge tekrar ayarlanıyor ve vücudun kaliteli enerjiyi depolayıp, kullanmadığı depo yağlan dışarı atması, dolayısıyla zayıflaması sağlanıyor.

Bu Yöntemin Zayıflatmaktan Başka Yararları da Var mı?

Yağ atımından sonra oluşabilecek cilt sarkmalarını önlemek için kolajen oluşturan ve obezite nedeniyle bozulmuş hormon sistemlerinin tekrar sağlıklı çalışmasını sağlayan karboksipunktur, eksilmiş kas dokusunu da tamamlıyor. Yöntemin bazı hastalar üzerinde erken menopozdan çıkma, bazı kolit şikâyetlerinin düzelmesi, iç varise bağlı ağrılarda azalma, uyku apnesinde düzelme, cilt çatlaklarında azalma, hipoglisemi ataklarının kaybolması, hipotiroid hastalarında TSH seviyesinin düzelmesi gibi olumlu etkileri oldu. Bu tedavi sırasında sadece selülit şikâyeti olan hastalarda bile, selülitin kaybolduğu ve en önemlisi ciltteki sarkmaların düzeldiği görüldü.

Yöntem Nasıl Uygulanıyor?

Bir bilgisayar programı ve vücut an incelenip, özel bir aletle, kulaklar, bulunan bazı noktalara belirli bir sıra miktarlarda karbondioksit ve oksijen sayede vücut aynen bir bilgisayar gibi yeniden dengeli bir şekilde çalışma sonra bu dengeyi sabitlemek için vi enerjili besinlerle takviye yapılıyor, çalışınca obezite gibi hastalıklara ya azalıyor, tüm sistemler tamir oluyor ve vücut sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Böylece kişi zayıflayarak sağlıklı bir bedene sahip oluyor. Tüm bu resetleme işlemi, yani karboksipunktur, vücuda bilgisayar ortamında analiz ederek uygulanıyor. Tüm sistem tekrar tekrar resetleme işlemi yapılarak bu süreç 1 çalışılıyor.

Karboksipunktur Tedavisi Alan Dikkat Etmesi Gerekiyor?

Karboksipunktur uygulanan kişi, ay çağındaki bir çocuk gibi sağlıklı besi özellikle sabah, öğlen ve ikindi tam dikkat etmeli.

Kesin Sonuç Ne Kadar Zamanda Alınıyor?

Eğer doğru enerji alınırsa, ikinci haftadan itibaren incelme fark edilmeye başlanıyor.

Tedavinin Garantisi Var mı?

Eğer siz aynı bebeğinizi beslerken gösterdiğiniz özeni kendi beslenmenizde de yapabileceğin sabah doyurucu bir kahvaltı, her öğlen öğle yemeği ve her ikindiyi hiç atlamadan yiyeceğinizi garantisini verebiliyorsanız, kilo vermemeniz neredeyse imkânsızdır.

İlgili Sağlık Konuları