Kaza Kurşunu ile Dağılan Çeneye Bacak Kemiğinden Nakil

Batman'da 9 yaşındaki Adem Yılmaz'ın dağılan çenesine bacağından alınan kemik ve cilt dokusundan nakil yapıldı.

Batman'da 9 yaşındaki Adem Yılmaz'ın dağılan çenesine bacağından alınan kemik ve cilt dokusundan nakil yapıldı.


Bayındır Mahallesinde yaşayan ve 1,5 yıl önce evde yalnız olduğu sırada babasına ait silahla oynarken silahın ateş alması sonucu çenesinden ağır yaralanan Yılmaz, Ankara'da bir süre tedavi oldu.

Yaklaşık 3 ay önce Batman Bölge Devlet Hastanesine başvuran Yılmaz'ın çenesine, Op. Dr. Fırat Acar ve ekibi tarafından 11 saat süren operasyonla bacağından alınan kemik ve cilt dokusu nakledildi.

Op. Dr. Acar, yaptığı açıklamada, bu tür vakaların bölgede sık sık yaşandığını belirtti.

"Hastamızın alt çenesinde yüzde 50 oranında kemik kaybı ile doku kaybı mevcuttu. Bacaktan alınan kemik doku alt çene anatomisine uygun bir şekilde şekillendirilip transferi gerçekleştirildi" diyen Acar, bunun nadir yapılan bir ameliyat olduğunu ifade etti.

Acar, ameliyatın başarılı geçtiğini vurgulayarak, "9 yaşındaki bir çocuğa bu ameliyat bölgede ilk defa yapılıyor." dedi.

Oğlunun sağlığına kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Hasan Yılmaz da çocuğunu başka hastanelere de götürdüğünü ancak Batman Bölge Devlet Hastanesinde yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştuğunu söyledi.

Anne Aliye Yılmaz ise ameliyatı gerçekleştiren ekibe teşekkür ettiklerini belirterek, "Bu tür ameliyatları gerçekleştiren doktorlara sahip çıkılmasını arzu ederiz" ifadesini kullandı.

İlgili Sağlık Konuları