Güneşin Altın Rengini Yüzünüze Taşıyın

Güneşin zararlı etkilerine maruz kalmadan, bronzluğun tadını çıkarın.

Yaz geldi ama henüz işten güçten tatile çıkma fırsatı bulamadınız mı? Ya da solaryum veya güneşin zararlı etkilerinden cildinizi korumak için bronzlaşamıyor musunuz? O zaman, sizi kış boyu özlediğiniz bronzluğa kavuşturacak bir makyaja ne dersiniz? Evoria.com, güneşin altın rengini yüzünüze taşıyacak bronz makyajın sırlarını paylaşıyor:

En önemli kural: Cilt renginizi doğru tespit edin


Bronz makyajda unutulmaması gereken en önemli nokta, bronz cildin güzelliğine kanarak kendi cilt renginizi yanlış tespit etmenizdir. Kendi cilt renginizin en fazla 2-3 katı koyusu ve ince bir ürün tercih etmelisiniz. Bronz görünmek için ten makyajınızı büyük bir özenle ve doğru ürünlerle yapmalısınız.

Bronz makyajın ilk adımı fondötendir. Sıvı fondöten, sağlıklı bir cilt görünümü için ideal olacaktır. Doğal bronzluk için ise; sarı ve pembe tonlarının karışımı fondöten kullanılabilir. Evoria.com'da indirimle sahip olabileceğiniz Max Factor Likit Fondötenler her cilt tipi için uygun olacaktır.

Yeni güneşten yanmış etkisi vermek için, özellikle elmacık kemikleri ve yanağın ön kısmında bronz bir allık kullanabilirsiniz. Örneğin, Evoria.com'da yüzde 40'a varan indirimlerle satılan Pupa Milano Silk Touch Compact Allıklar tam bir bronzluk görünütüsü sağlayacaktır.

Ten bronz, gözler rengarenk

Bronz bir tene sahip olduktan sonra, gözlerinizi rengarenk farlarla renklendirebilirsiniz. Kahverengi gözlülere yeşil tonları, mavi gözlülere siyah tonları, yeşil gözlülere ise mor tonları çok yakışacaktır. Evoria.com'un yüzde 50 inidirim sağladığı L.A. Colors Palet Farlar ile pek çok rengi bir arada bulabilir, farklı renkleri de deneme şansına sahip olabilirsiniz.

Gözlerinizde buğulu bir hava yaratmak için hafif bir göz kalemi ve bol rimelle göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Evoria.com'dan sürpriz indirimlerle satın alabileceğiniz Loreal Paris Double Extension Serum Karbon Maskara ile hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Bronz makyajınıza, doğal ve çekici bir ruj uygun olacaktır. Bunun için dudak renginize yakın bir ruj kullanabilirsiniz. Evoria.com doğal bir görüntü için Chanel'in Rouge Allure Serisi rujlarını tavsiye ediyor.

Evoria'dan İpuçları:


Kahve tonları mat bir görünüm verebilir. O nedenle mutlaka cildinizde aydınlatıcı ürünler kullanın.

Çikolata renkli ürünlerinizi karıştırın. Koyu renkli ciltler için daha zengin çikolata ve kahve tonlarını tercih ederken, açık renkli ciltler için bej ve açık kahve tonlarını kombinleyin.

Renkleri güzelleştirin. Bunu, kahve tonlarının üstüne pembe allık ve dudak parlatıcısı sürerek uygulayabilirsiniz.

Renkleri abartın. Örneğin tarçın tonları, yeşil ve mavi gözleri vurgular. Gözkapaklarına yapacağınız bir altın dokunuş, kahverengi ve ala gözleri canlandıracaktır.

Dudaklarınızı doğal bej veya kahve tonlarıyla boyayın. Fakat mutlaka dudak parlatıcısıyla canlılık katın.

İlgili Sağlık Konuları