El Peelinginin Önemi

Kışın kuruyan ve çatlayan ellerinize peeling ile bakım yapın.

Kışın en büyük dert kuruyan ve çatlayan eller. Her zaman eldiven kullanamadığınızı biliyoruz bu yüzden de elleriniz soğuktan çok fazla etkileniyor.
Kışın tüm vücudumuz gibi ellerimiz de nemsiz kalır. Soğuk havadan dolayı çatlayan ellerimize gelin beraber bakım yapalım.

El Peelingi

Kış aylarında nemsiz ve kuru kalan ellerinizden rahatsız oluyorsanız artık bakım yapma zamanı geldi demektir. Özellikle soğuk havalarda daha da kuruyan eller için mutlaka eldiven kullanmalısınız. Hatta kış aylarında eldiveninizi takmadan önce ellerinizi yoğun bir nemlendiri ile nemlendirin ve ardından eldiveninizi giyin.

Bu sayede ellerinizi hem soğuktan korunmuş hem de bakım yapmış olursunuz. Kışın en çok dikkat etmeniz gereken şey el kremi. El kreminizi seçerken yoğun nemlendirici olmasına dikkat edin.

Eğer elleriniz çok sert ve nemsiz ise bakım yaparken tedavi eden el kremlerini de tercih edin. Akılınıza geldikçe her zaman el kremi kullanın. Çantanızda, arabada, iş yerinde mutlaka el kreminiz olsun.

Unutmayın yaşı en çok belli eden ellerdir.

El bakımında en önemli faktörlerden biri ise el peelingidir. Peelingler ölü derilerden arınmamıza yardımcı olur. Eğer yumuşacık ellere kavuşmak istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden bir tanesi de peeling kullanmak.

Her gün olmasa da hafta da bir kez ellerinize peeling uygulayın. Bunun için özel bir peeling almanıza gerek yok. Vücudunuz için kullandığınız peelingi ellerinizde de kullanabilirsiniz.

Eğer doğal peelinglerden yanaysanız o zaman toz şekeri deneyin. Ellerinizi birazcık nemlendirdikten son biraz toz şeker ile masaj yapın ve daha sonra temizleyin. Farkı siz de göreceksiniz.

 

İlgili Sağlık Konuları