Bikini Diyeti İle Güzelleşin

Yazın gönül rahatlığıyla bikini ve mayo giyebilmek için şimdiden çalışmaya başlamalıyız. Manken Tülin Şahin, bikini vücudu için beslenme ve bakım önerilerini Formsante Dergisi'nin mart sayısına anlattı.

Herkes kendisi için 1-2 kilo oynama payı koymalı. Böylece sınırınızı bilirsiniz. Ben de öyle yapıyorum. Öyle durumlarda da ertesi gün dikkat ediyorum, o kadar.

Kendine güvenen, komplekssiz, hemcinslerini kıskanmayan, çalışan, yaratan, üreten, başarılı, kendine bakan, herkesle bir şeyler konuşabilen kadın, benim için çok güzeldir. Böyle bir kadına hayranlık ve saygı duyarım.

Her zaman makyajınızı temizleyin, cildinizi iyi nemlendirin. Maskeler mucize yaratıyor. Dolabınızda temizleyen, arındıran, nem veren ve lifting özelliği bulunan maskeler bulundurun. Haftada bir peeling yapın. Unutmayın, doğru makyaj kat kat sürmek değildir.

Doğal görünen makyajı tercih edin. Yüzme, bisiklet, yürüyüş gibi sporları düzenli yapan kadınlar, bütün vücudunu çalıştırmış olur. Mesela dans ederken vücuttaki mutluluk hormonu tavan yaptığı için kalori yakımı inanılmaz oluyor. Ben sporu sadece iyi görünmek için yapılması gereken bir şey olarak görmüyorum. Sağlıklı ve mutlu bir hayat için spor kesinlikle şart.

Güne kahvaltı yaparak başlayın. Benden uyarması: Kahvaltıyı atlayarak kilo vereceğini sananlar, çok yanılıyor.

2- Metabolizmanın her zaman çalışması ve kan şekerinin belli bir seyirde olması için sık ama az beslenin. Günde 3 ana, 3 ara öğün tüketin.

3- Kışı, spor yapmayarak geçirdiyseniz mazeretleriniz sona erdi. Bugünden itibaren yaza hazırlanmak için spor yapmaya başlayın.

4- Spor sonrası kullanılan inceltici, sıkılaştırıcı ve selülit giderici kremleri kullanabilirsiniz.

5- Spora vakit yoksa her akşam yemekten sonra 30-45 dakika yürüyün. Süreyi gün geçtikçe artırın.

6- Akşamları evde 10-15 dakika müzik eşliğinde hula hoop çevirmeyi deneyin. Bir ay sonra belinizdeki değişime inanamayacaksınız.

7- Duşa girmeden önce sert kıl fırçası ile vücudunuzu ayaklardan başlayarak yukarıya doğru dairesel hareketlerle fırçalayın. Fırça kuru olsun. Düzenli yaparsanız bu teknikle kan dolaşımını hızlandırarak teninizin daha ışıltılı olmasını sağlayabilirsiniz. Duştan sonra vücudunuzu nemlendirmeyi unutmayın.

İlgili Sağlık Konuları