Kızım 6 Aylık Oldu Fakat Gözlerindeki Kaşıntı Hala Geçmedi. Ne Yapmalıyım?

İyi günler, kızım 6 aylık oldu, yaklaşık 4 aydır gözleri çok kaşınıyor fakat içlerinde bir problem yok. Sanırım sadece kapak ve alt kirpik kısımları kaşınıyor. İlk zamanlar doktora gittiğimde olabileceği anca kendine geldiği söylendi, bahar alerjisi olabilir dendi. Fakat geçmedi. Tekrar gittiğimde anne sütünden başka bir şey veriliyorsa onların yapmış olabileceği söylendi. Ek biberon maması veriyorum, sütüm yetmiyor. Onlarla da alakası yok gibi. Ne yapabilirim? Sebebi ne olabilir? Göz doktoruna mı yoksa başka bölüme mi gitmem gerekiyor?

Uzm.Dr. Faruk Akçay

Göz bölümü ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümüne birlikte başvurabilirsiniz.

Göz bölümünde göz tabakaları hakkında bilgi verilip, şikayetleri alerji ile birlikte başka viral bakteriyel enfeksiyon bulgusu var mı değerlendirilip, lokal tedavi planlanır.

Çocuk bölümünde çocuğunuzun bu şikayetlerine neden olan sebep araştırılır. Kan Sayımı, Crp, Total Ige, Ev Tozu-Akarlar, Küf Mantarı, Bazı Polenlere Karşı Spesifik Ige, İnek Sütü Rast Spesifik Ige, Tam İdrar Tetkiki, İdrar Kültürü yapılabilinir.

Eğer tetkiklerde inek sütü rast spesifik ıge pozitif çıkarsa inek sütü proteini içermeyen özel mamalardan (neocate) kullanılmalı.

Geçmiş olsun.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri