Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Samsun / Samsun Merkez

Telefon:(0362) 440 02 48
Fax:(0362) 440 54 17
Adres:Reşadiye Mahallesi Dr. Mehmet Aydın Sağlık Kompleksi
Website:www.samsunagizdis.gov.tr

Harita

HASTANEMİZ HAKKINDA KURUMSAL BİLGİLER
—     Hastanemiz ilk 1981 yılında Samsun Devlet Hastanesi bünyesinde diş polikliniği olarak
faaliyetlerine başlamıştır. Artan hasta talebi karşısında bu bina  yetersiz kalınca 1987 yılı başında Samsun
Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nin bitişiğinde bulunan  19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinin
boşalttığı binaya taşınarak Diş Tedavi ve Protez Merkezi adı altında hizmet
vermeye devam etmiştir.—     
     On yıl boyunca Samsun Devlet Hastanesi'ne bağlı Diş Tedavi ve Protez Merkezi olarak kısıtlı imkânlarla Samsun halkına özverili bir şekilde Ağız ve Diş Sağlığı hizmetleri sunulmuştur. Ancak Merkezin esas gelişim ve değişimi gerçek anlamda etkin, verimli, ulaşabilir sağlık hizmetini sunma gayretleri  müstakil hale gelmesiyle mümkün olmuştur.
Sağlık Bakanlığı'nın 21 Ocak 1997 tarih ve 479 sayılı olurları ile 20 standart ünitli SAMSUN Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kimliğine kavuşmuştur. 25 Şubat 2004 tarih ve 1224 sayılı karar ile 30 ünite çıkartılmış,30 Kasım 2006 tarih ve 9288 sayılı onay ile standart ünit sayısı 30'dan 50'ye çıkartılmıştır. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz Sağlık
Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 23.08.2011 tarih ve 35754 sayılı olurları ile 80 ünitli,6 yataklı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürülmüştür. Hastanemiz 09.01.2012 tarihinde de Devlet Hastanesinin boşalttığı alanda yeni hizmet binasında faaliyetine başlamıştır. 2 ameliyathane salonuna  sahip hastanemizde genel anestezi altında komplike ameliyatlar, implant tedavisi, özürlü ve engelli hastaların sedasyon altında tedavileri, ilişki kurmakta zorlanılan çocuk hastaların sedasyon altında tedavilerinin yapılması planlanmaktadır.Ameliyathanemizi faal hale getirmek için çalışmalar devam etmektedir.Hastanemizde 33 entegre klinik mevcut olup, 22 entegre klinikte 2 diş hekimin çalışacağı, 8 entegre klinikte 3 diş hekimin çalışacağı, 2 entegre klinikte tek diş hekiminin çalışacağı şekildedir.
—      2 Diş Ünitli Acil kliniğimiz mevcuttur. Acil kliniğinde 2 Diş Hekimi nöbet hizmeti vermektedir. Hekimlerin 2’si gece  saat 24:00’ e kadar,bu iki hekimden bir taneside 24:00 den  sabaha kadar Acil kliniğinde hizmet vermektedir.Hafta içi mesai saatleri içerisinde ise tutuklu – hükümlü hastaların ağız ve diş
sağlığı hizmetlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca modern bir Protez laboratuarımız mevcut olup, hastalarımızın her türlü protez ihtiyacını karşılamaktadır.
Karşılanamayan ihtiyaçlarımız ise dışarıdan hizmet alım yoluyla çözülmektedir.
      Röntgen bölümünde 4 adet periapikal,bir panoramik, bir 3D röntgen film cihazı ile 24 saat Röntgen hizmeti vermekteyiz.                
—      Sterilizasyon bölümünde mevcut olan merkezi sistemle tüm hastanemizin sterilizasyon işlemi 2 Adet validasyonlu otoklav cihazlarımız ile yaklaşık 8 adet parametre ile denetlenerek yapılmakta ve el değmeden tek kullanımlık paketler halinde otomatik olarak paketlenmektedir. Diş Hekimliği aletleri özenli bir şekilde steril olarak sunulmaktadır.
—      Evde sağlık hizmetleri için çalışmalarımız hizmeti aksatmadan devam etmektedir.Evde sağlık hizmetlerinde konsültasyon sonucu hastanemize başvuran ve ulaştığımız diğer hastalarımıza evlerinde muayene,çekim,dolgu,kanal,protez,diş taşı temizliği gibi tedaviler yapılmakta, komplike vakalarda ve ilişki
kurulamayan hastalarımızın da hastanemize sevkini sağlayıp tedavilerini yapmaktayız.
—      Tüm kliniklerimiz engelli hastalarımızın bakılmasına uygun olarak düzenlenmiştir.
—      Doktoralı Diş Hekimi olarak; 
—       4 Tedavi Uzmanı,
—       3 Pedodonti Uzmanı,
—       5 Protez Uzmanı
—       5 Cerrahi Uzmanı
olarak toplamda kadrolu 91 , 3 sözleşmeli (Yönetici) Dişhekimi, 1 Anestezi Uzmanı, 1 Anestezi Teknisyeni, 64 Diş Teknisyeni, 23 hemşire ve diğer personel ile toplam kadrolu çalışan sayısı  254’ dir.112 şirket elemanı ile 366 personelle 9.335 m2 kapalı alanda hizmet vermekteyiz.

Kalite Politikası

Teknolojinin ve bilimin ışığı altında yenilikleri yakından takip ederek tüm kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanmak, fiziksel, ruhsal, teknolojik ve bilimsel açıdan hasta ve çalışanların memnuniyetini sağlamak, bunların yanı sıra artarak devam eden iyileştirme faaliyetlerinde bulunmaktır.

Diğer Samsun Merkez Hastaneleri