Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi

Sakarya / Sakarya Merkez

Telefon:(0264) 221 35 00
Fax:(0264) 221 35 32
Adres:M. Cahit Kiraç Bulvarı Karaman
Website:www.sydh.gov.tr

              Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi şehir merkezine 12 km uzaklıkta 50.000  m²  arsa içinde  24.500 m²  kapalı alanı olan 347 yatak  kapasitesine sahip , bölgede dikkati çeken  5 yıldızlı bir otel görünümündedir.

       Hasta odalarımız 2’şer kişilik olup, odalarda  merkezi sistem klima, televizyon, telefon,dolap, banyo ve tuvalet  mevcuttur.Tüm yataklı servis katlarında hasta konsültasyon odası, gündüz odaları ve bu odalarda buzdolabı bulunmaktadır. Tüm yataklı servislerimizde her bir hasta yatağı için ayrı olmak üzere alt yapısı hazırlanmış bir monitörize sistem, tansiyon aleti, merkezi oksijen-vakum  ve çağrı sistemi mevcuttur . Koroner Yoğun Bakım ünitemiz 11 yataklı olup 11 hasta başı monitör ve bir ana monitör sistemine sahiptir.Ayrıca Enfekte hastalar için 1 adet izolasyon odası mevcuttur.

        Toplam 11 yataktan oluşmakta olan ünitenin; zemin ve duvar kaplamaları antibakteriyel ve tek parça olarak döşenmiştir.Koroner Yoğun Bakım Ünitesinde 3 adet defibrilatör, 1 adet kan gazı cihazı,7 adet ventilasyon cihazı, 6 adet pump, merkezi oksijen ve vakum sistemi mevcuttur.

           Yoğun Bakım hasta yatakları elektronik özelliğe sahip hareketlidir ayrıca 1 adet havalı yatak, mevcuttur.Merkezi monitörle hastalar izlenmektedir.

Misyonumuz

Hastaların ve çalışanların memnuniyetini önemseyen, çağdaş bilgi ve ileri teknolojiyi kullanan insan haklarına ve çevreye duyarlı uygulamalarıyla ölçüm ve analize dayalı kaliteli sağlık hizmeti sunmak.

Vizyonumuz

“En üstün hizmet insana hizmettir” anlayışıyla; çağdaş altyapısı ve tıp bilimindeki yenilikleri sürekli takip eden üstün nitelikli ekibi ile Türkiye’ ye model oluşturup, referans gösterilen hastane olmayı hedeflemektedir.

Diğer Sakarya Merkez Hastaneleri