Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Mardin / Mardin Merkez

Telefon:(0482) 213 38 87
Fax:(0482) 213 21 52
Adres:Yenişehir Mah. Ssk Caddesi
Website:www.mardinkdch.gov.tr

Harita

Hastanemiz; SSK Hastanesi'nden 18.02.2005 tarihi itibariyle önce Mardin Yenişehir Devlet Hastanesi olarak devralınmış, daha sonra Valilik tavsiyesi ve Sağlık Bakanlığı olurları ile 06.06.2005 tarihinden itibaren de Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak faaliyete başlamıştır. Yeni bir hastane olmamıza rağmen kısa süre içerisinde SSK hastanesi devrinden dolayı kaynaklanan uyum sıkıntıları aşılmış, çok hızlı bir şekilde toparlanma devresine girilmiştir.

Günümüzde bireylerin sağlığa verdikleri önemin artması, çalışan motivasyonu, hasta memnuniyeti, hasta hakları, etik gibi kavramlar gündeme gelmekte ve Sağlık hizmetlerinde kaliteli bakım isteği yaygınlaşmaktadır. Sağlık Hizmetleri sunumunda Kalite bilincinin oluşması, her noktada hissedilmesi ve hizmetin kalitesinin arttırılması için toplam kalite yönetimi, kaçınılmaz olmuştur. Bu bağlamda Toplam Kalite Yönetimi anlayışı Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin önde gelen politikasıdır. Tüm birimlerde sürekli iyileştirme çalışmalarını içeren bir yaklaşım benimsenmiştir.

Vizyonumuz

Modern teknoloji ile donatılmış, tam teşekküllü hastane ortamında, insanımıza layık olduğu Sağlık Hizmetini, sevgi ve güler yüzlü, konulara hep olumlu yaklaşarak sorunları çözmeye çalışan, tüm insani gereksinimlere duyarlı, yeniliklere açık ve üretken bir ekip anlayışı sunarak, toplam kalite yönetimi standartlarına uygun lider bir sağlık kurumu olmaktır.

Misyonumuz

Hasta odaklı hizmet vermeyi ilke edinerek, hasta haklarına saygılı, sürekli fikir üreten ve yeniliklere açık, profesyonel bir ekip ruhu ile etik kurallara uygun, çağdaş fiziki şartlarda, çalışanların ve hastaların memnuniyetini ön planda tutan, kolay ulaşılabilir ve güler yüzlü bir anlayışla insanımızın layık olduğu Sağlık Hizmetini sunmaktır.

Diğer Mardin Merkez Hastaneleri