Kadıköy Endoskopi Merkezi

İstanbul / Kadıköy

Telefon:(0216) 348 84 84
Fax:(0216) 348 84 84
Adres:Mühürdar Cad. No:38/2
Website:www.kadikoy-endoscopy.com

Harita

Ünitemiz, sindirim sistemiyle ilgili hastalıkların teşhis ve tedavisi amacıyla, 2003 yılında çalışmaya başlamıştır. Ünitemizde hasta kabul, muayene ve endoskopi odaları bulunmaktadır. Ünitemizde bulunan mobilyalar uyumlu bir şekilde “Ofis Stile” tarafından modern olarak dizayn edilerek bilgisayarda hasta ve personelin uygun kullanımı için tasarlanarak yerleştirilmiştir. Işıklandırmalar yeterli aydınlatmayı sağlayacak ve gözü rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmış, endoskopi ve muayene odası havayı devamlı temizleyen klimalarla donatılmıştır. Muayene odası içinde hasta muayene bölümü, batın ultrasonografi aleti ve EKG bulunmaktadır.

Endoskopi odasında yeni alınmış "Olympus Smartage" videoendoskopi ünitesi, ameliyathane tipi endoskopi masası, endoskopik işlem sırasında alınan görüntüleri kaydeden Medgate görüntü ve arşivleme sistemi, oksijen tüpü ve ambu cihazı, EKG çeken “Petaş KMA-800 model pulse oksimetri cihazı bulunmaktadır.

Amacımız, bilimsel deneyim ve bilgilerin ışığında, kaliteli tıbbi alet ve endoskoplarla, iyi ve güvenilir ortamlarda, insanların ulaşabileceği ücretlerle kaliteli hizmet sunabilen, konusunda insanlara yardımcı olabilecek bir kurum oluşturmaktır.

Ünitemizin amaç, hedef ve farklılıklarını kısaca özetleyerek sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Kaliteli Videoendoskopi

Ünitemizde endoskopi konusunun lideri Olympus'un yeni çıkardığı, görüntü kalitesi ideal seviyeye ulaştırılmış olan Olympus Smartage videoendoskoplar (gastroskopi ve kolonoskopi) kullanılmaktadır. Böylece endoskopi sırasında en ufak lezyonlar bile gözden kaçmayarak doğru tanılar konabilmektedir. Bugün bir çok yerde eski, görüntü kalitesi yetersiz videoya uyarlanmış fiberoskoplar kullanılmakta ve bunlarla konulan tanılar oldukça şüphe taşımaktadır.

Kalite Hizmet

Stresli olan hastalara endoskopi öncesi şuurlu sedasyon uygulanmakta bu sayede hasta rahat olarak işlemi bitirmektedir. Endoskopi sırasında hastaların kan oksijen seviyesi ile nabız, tansiyon ve kalp ritmi takip edilmektedir. İşlem sonrasında hasta belli bir süre dinlenmeye alınıp gözlenir. Ünitemizde tecrübeli gastroenterolog ve endoskopi hemşiresiyle endoskopi işlemi yapılmaktadır.

Hasta Memnuniyeti

Hastanın endoskopik inceleme öncesi ve sonrasında rahat olabilmesi için gerekli her şey düşünülmüştür; endoskopi odasının ışıklandırma, havalandırma sistemleri ile hastanın ihtiyaçları için gerekli dolap, sedye ve kloset içeren ayrı dinlenme bölümüne ilaveten stresli azaltmak için müzik yayını vardır. İşlem sonrasında hastanın aklında bu tatlı müzik nameleri kalmaktadır.

Ekonomik Ücretler

Ünitemizde yapılan işlemler için insanların ulaşabileceği uygun ücretler uygulanmaktadır. Endoskopi aleti ve hizmet kalitesine ilave olarak ücretler oldukça ekonomiktir. Tabip odası asgari ücretleri uygulanmakta ayrıca gerekli kolaylıklar gösterilmektedir.

Ulaşım Kolaylığı

Ünitemiz İstanbul'un merkezi olan Kadıköy, Mühürdar caddesinde bulunmaktadır. Kadıköy PTT'sinin önünden katlı otoparka arabanızı park edip bir arka tarafda bulunan Mühürdar caddesindeki merkezimizi kolayca bulabilirsiniz. İstanbul ve Anadolu yakasından gelirken E5, TEM ve köprüden sadece Kadıköy yoluna girmeniz yeterlidir.

Hastaya Özel

Endoskopi odası izole olduğu için hastaya yapılan işlem tamamen özel olmaktadır. Ünitemizde randevuyla çalışılmaktadır.

Belgeleme ve Arşiv

Ünitemizde yapılan her endoskopik işlemin video kaydı yapılarak bunun içinden uygun olan resimler seçilerek kaliteli kuşe kağıda basılır. Gerekli hallerde ayrıca doktoruna göstermek ve konsültasyon için hastaya video kayıt CD olarak verilir. Tüm işlemler arşivde saklanır.

Diğer Kadıköy Hastaneleri