Acıbadem Tüp Bebek Merkezi

İstanbul / Kadıköy

Telefon:0(216) 544 44 00
Fax:0(216) 326 71 67
Adres:Tekin Sokak Numara 8 Acıbadem 34718
Website:www.acibademtupbebek.com

Harita

Acıbadem, koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini tıbbın ulaştığı en üst düzeyde, yaygın ve kurumsal bir yapı içerisinde topluma sunmaktadır.

Acıbadem Tüp Bebek Merkezi 1998 yılından itibaren deneyimli kadrosu, güçlü altyapısıyla tanı ve tedaviye yönelik hizmet vermektedir. Merkez, uzun süredir çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere yeni umutlar sunmaktadır.

Merkezde, ovülasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavisi), suni döllenme, klasik tüp bebek (IVF), mikroenjeksiyon (intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu / ICSI) ve diğer mikro manipülasyon yöntemleri (assisted hatching, defragmantasyon, blastomere biyopsisi) ile testis biyopsisi gibi yeni bir yaşam umuduna yönelik tüm tanı ve tedavi yöntemleri, laparoskopik ve histeroskopik cerrahi girişimler uygulanmaktadır. Dünya standartlarındaki teknik donanıma sahip merkezde, ayrı ameliyathane, androloji ve embriyoloji laboratuvarı bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra tüp bebek tedavisi sırasında elde edilen fazla sayıdaki embriyoların 5 yıla kadar dondurulup saklanması ve tekrar gebelik elde etmek amacıyla kullanımı merkezin rutin işleyişinde sunduğu hizmetler arasındadır.

Merkez, bazı genetik hastalıklar için yüksek risk taşıyan ailelere, erken bir doğum öncesi tanı yöntemi olan preimplantasyon genetik tanısı seçeneği de sunulabilmektedir. Böylelikle risk taşıdıkları hastalık açısından sağlıklı bir bebeğe kavuşabilmelerinin yanı sıra anne adayları, tekrarlayan kürtaj ve düşüklerden korunabilmektedir. Merkezde uygulanan preimplantasyon genetik tanı programı, tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları, tekrarlayan erken gebelik kayıpları (düşükler), ileri kadın yaşına bağlı infertilite ve ciddi erkek faktörü infertilitesi gibi problemleri olan çiftlerde de sonucu iyileştirmeye yönelik kullanılmaktadır.

Bu ileri teknolojilerin Acıbadem Tüp Bebek Merkezi’nde uygulamaya geçmesi, teknik donanım ve bilgi birikimi açısından dünyanın önemli merkezlerinden biri durumuna gelmiş olan Acıbadem Genetik Tanı ve Hücre Tedavileri Merkezi” ile yapılan ortak çalışma sürecinde oluşmaktadır. Bu nedenle Acıbadem Sağlık Grubu, Üreme Tıbbında dünyada gelinen son noktadaki uygulamaların tek çatı altında yürütülebildiği nadir referans merkezlerden biri haline gelmiş bulunmaktadır.

Acıbadem Tüp Bebek Merkezi’nin kadın doğum, embriyoloji, tıbbi genetik ve üroloji uzmanları ile psikolog, biyolog ve hemşirelerden oluşan deneyimli ekibi, çocuk özlemi içinde olan çiftlere, tıp biliminin elinden gelebilecek en doğru ve en etkin yardımı sağlamayı hedefliyor.

Diğer Kadıköy Hastaneleri