Arsağlık

İzmir / Alsancak

Telefon:(0232) 422 02 81
Fax:(0232) 422 02 36
Adres:Ali Çetinkaya Bulv. Necioğlu Apt No:69 Kat:3 Daire:6
Website:www.arsayman.com

Harita

DR. Ahmet Refik Sayman

1957 yılında İzmir'in Kınık ilçesinde eğitimci bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldi. Sırasıyla İzmir'in Torbalı İlçesinde ilk, orta ve lise eğitimini tamamladı.

1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Zorunlu hizmetini Erzurum ili Hınıs İlçesi Halil Çavuş nahiyesinde yaptı. Ardından askerliğini yedek subay doktor olarak Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde tamamladı. Daha sonra İzmir'de Atatürk eğitim Ve Araştırma Hastanesi ve Alsancak Devlet Hastanesinde 10 yıl hizmet verdi. Ardından 1996 yılından itibaren Özel Muayenehane hekimi olarak İzmir ili Buca İlçesinde çalışmaya başladı. Bu süreç içerisinde Afrika’nın bazı ülkelerinde Gönüllü Hekim olarak görev yaptı.

Bu süreç içerisinde Sağlıklı yaşam BETA HCG ve Diet konusu dikkatini çekti ve bilimsel araştırma yapmaya başladı. Bunun sonucunda Yurtdışında özellikle Hollanda da bu konuda eğitim aldı. Eğitimleri uygulamak üzere tekrar Türkiye'ye döndü.

BETA HCG ile Dünya üzerinde yapılan 250,000 civarındaki uygulamasını kendi çalışmaları ile birleştirdi. Hali hazırda BETA HCG ile ilgili uygulamalarını muayenehanesinde yapmanın yanı sıra İzmir Alsancak (ARSAĞLIK) ve Dr. Dream kliniği ve Ankara (AKSAĞLIK) ta bu amaçlı çalışma yapan kliniklere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Diğer Alsancak Hastaneleri