Altis Sağlık Hizmetleri

İstanbul / Kadıköy

Telefon:0(216) 368 90 01
Fax:0(216) 368 90 05
Adres:Bağdat Caddesi Numara 176 Gürkan Apt. Kat:1 Daire: 5 Selamiçeşme
Website:www.altis.gen.tr

Harita

Altis Nöroloji ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde; beyinde gelişim gecikmesinin, gelişim süreci içinde oluşan hasar ve bozuklukların (genetik, stres, kafa travmaları, enfeksiyonlar, ilaçlar, kötü beslenme ve benzeri çevresel etkiler) zihinsel süreçlere, bilişsel ve duygusal yapıya etkisi ele alınmakta ve alanında uzman kişiler tarafından değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu doğrultuda çocuk, ergen ve yetişkinin kendi biyolojik, psikolojik ve sosyal yapısına göre eğitim programları uygulanmakta, terapi ve kişisel gelişim çalışmaları yapılmaktadır.

Psikolojinin yanı sıra insanı tanıma, anlama ve yardımcı olmak için beyin işlevlerini araştıran temel bilim dalı olan nöroloji biliminden de yararlanılması gerekmektedir. Örneğin; şu an bu yazıları okuyabilmemiz için beynimizde hangi alanları kullanıyoruz? Okuma hızımızda, öğrenme ve algılamamızdaki herhangi bir problem sadece ruhsal sorunlarımızla mı ilgilidir? Dikkatimizi toplayamamamızın, çok hareketli, sinirli, saldırgan veya durgun davranışlar gösteriyor olmamızın tek sebebi yaşadığımız yoğun stres veya kişiliğimiz mi? Okul başarısızlığı gösteren çocuklarımızın zihinsel performansları nasıl? Sorunun doğru tanımlanması ve uygun bir tedavinin yapılandırılabilmesi için psikolojik ve nörolojik yaklaşımların bir bütün olarak ele alınması gerekmektedir.

Altis Nöroloji ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak, birbirleriyle çok yakından ilgili olan nöroloji ve psikoloji bilim dallarını kurumumuz çatısı altında birleştirip, her iki bilim dalına da birbirini bütünleyici yeni bir soluk getirerek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Altis Nöroloji, Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde çalışma alanlarımız nöroloji, psikoloji, nöropsikoloji, psikolojik danışmanlık ve özel eğitimdir.

Merkezimize gelen çocuk, genç, yetişkin ve yaşlılara nörolojik, psikolojik değerlendirmeler sonrasında sorun alanlarına yönelik tedavi, eğitim programları ve kişisel gelişim çalışmaları uygulanmaktadır.

Diğer Kadıköy Hastaneleri