Damar Tıkanması ve Beyin İltihabı İle İlgili Bir Süre Önce Tedavi Gördüm, Şu Sıralar Yürümekte Zorla

Sayın hocam 30 yaşında 170 cm boyunda, 78 kg bir bayım. Alkol ve sigaram yok. Şeker ve kalp sorunum yok. Geçen sene beyinde kılcal damar tıkanması ve ayrıca beyin iltihabından dolayı bir müddet yattım. Aşırı antibiyotik kullandım. Mr'lar çekildi. 5 kere belimden su alındı. Kan tahlilerim yapıldı. Hastane sonrasıda gerekli kontrollerim oldu ve oluyor. Şimdi daha iyiyim.

Son 6 aydır, adım atarken bacak baldırlarımda gerilme oluyor. Yürümekte zorlanıyorum, tutulmalarım oluyor. Aşırı alkol kullanan biri değilim. Geçenlerde 2 kadeh bira içtim. Adım atmakta çok zorlandım, böyle olmazdı, ayrıca eski atikliğim kalmadı, merdiven inerken zorlanıyorum, koşamıyorum. 50,55 yaşında insanlar top oynayıp koşarlarken ben çok üzülüyorum. Sabahları ilk adım attığım zaman ve gün içinde ayaklarımda, bacaklarımın baldır kısmında ağrı oluyor. Sanki birşeyler ayaklarımı ve bacaklarımı engelliyor, tutuluyor. Zorla adım atıyor ve koşamıyorum. Bütün kan tahlillerim iyi çıktı.

Dooppler ve EMG iyi çıktı, ne yapmalıyım? İleriki günlerde daha kötü olur mu? Lütfen yardımcı olun.

Prof.Dr. Safiye Bilgin

Merhaba. 40 yaş altındaki damar tıkanıklıklarında mutlaka vaskülit, periarteritis nodosa, lupus, şeker, brucella, sifiliz gibi kollajen doku hastalıkları dahil birçok sebep araştırılmalıdır. Kalpten pıhtı atması da söz konusu olabilir. Herhanle bunlar da araştırılmıştır. Bir romatoloji uzmanı ile görüşmenizi tavsiye ederim. İyi günler.

Nöroloji Uzmanı EEG (Elektroensefalografi)

Prof. Dr. Safiye Bilgin

www.safiyebilgin.com

0216 467 60 69

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri