Ultrason Sonucumda Kist Mevcut Olduğu Söylendi, Ne Yapmam Gerekiyor?

Merhabalar, benim biraz kafama karışık yardımcı olur yol gösterirseniz çok sevinirim. 32 yaşındayım ve bekârım hiç evlenmedim. İki yıl önce 3 ve 3,5 cm’ lik endometriozis teşhisi kondu ve ameliyatla alındı. Daha sonra tekrar oluşumunu önlemek amacıyla herhangi bir ilaç verilmedi. Araştırdım doğum kontrol hapının önlediğini öğrendim ve kullanmaya başladım. Yalnız 2 yıldır çok düzenli kullanmadım 1 ay kullandım 1 ay kullanmadım diyebilirim. Temmuz ayından beri ara ara kanama olmaya başladı, ayın yaklaşık 15 gününü adetli geçiriyorum. Dün hastaneye gittim tahlil yapıldı ve ultrasona girdim ultrasonda sol overde 28mm çapında kist mevcutmuş ve hormon değerlerim de şöyle çıktı;

(ca-125___82.01) (ca-19-9___6.88) (fsh____11.58)

Benim sormak istediğim şimdi ne yapacağım. Herkes farklı bir şey söylüyor, kafam çok karışık ve çok korkuyorum. Yardım edip yol gösterirseniz çok sevinirim.

Doç.Dr. Nuri Haksever

Çok kişinin sözünü dinlemeniz kafa karışıklığını artırır. Bir doktoru dinleyin. Kendi bildiğinizi yapmayın. Metabolizmanız bozulmuş durumda. Sadece bu noktalara odaklanmayın. Muhtemelen farketmediğiniz belki de farketseniz bile önemsemediğiniz başka yakınmalar da mevcuttur. Ca 125 yüksek kist mevcut. Bunlar dikkatli olmanızı gerektiriyor.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri