Uyanık Girişimci Eşek Sütüyle Paraya Para Demiyor

Eşek sütü üretim çiftliği kuran Antalyalı girişimci, kanser ve astım gibi birçok hastalığa iyi gelen sütleri Türkiye'nin dört yanına litresini kargo dahil 80 TL'ye satıyor.

Antalyalı girişimci Mehmet Ali Yalçın, 2008 yılında kurduğu eşek çiftliğinde ürettiği sütü Türkiye'nin dört bir yanına satıyor.

LİTRESİ 80 LİRAYA SATILIYOR

Ankara ve Konya'da da eşek sütü üretim çiftliği kuran Mehmet Ali Yalçın, İstanbul'da 4'üncü çiftliği hayata geçirmek için hazırlıklara başladı. Astım, kronik bronşit, kanser, siroz, ateş düşürücü, balgam sökme, kemik erimesi gibi birçok hastalığa iyi geldiğine inanılan eşek sütünün litresinin kargo dahil 80 TL'ye satıldığını aktaran Yalçın, günde 10-12 kilo arası süt üretilen çiftlikte bütün yıl boyunca taze eşek sütü bulmanın mümkün olduğunu aktardı.

YETİŞTİN BİR EŞEKTEN YARIM KİLO SÜT ELDE EDİLİYOR

Yalçın, "Piyasada birçok sahtekar var. Eşek sütü adı altında insanlara sahte süt satıyorlar. Benim çiftliğimde eşeklerim her sabah makine ile hijyenik koşullarda sağılıyor. Yetişkin bir eşekten günde yarım kilo süt elde ediyoruz. Sütler 330 mililitrelik pet şişelerde toplanarak donduruluyor. Gideceği yere buz kovalarında gönderiliyor" dedi.