Kapalı Ortamda Seks Yapamama Fobisi Var!

Açık havada seks yapma fikri çoğu kişi için bir fantezi... Ancak bu durum Danielle Vincely için ise daha çok bir mecburiyet, hatta bir kabus.

Danielle Vincely'nin "enteresan" cinsel fobisi kapalı ortamlarda seks yapamamak. Bu nedenle ilişkilerinde sorunlar yaşıyor.

24 yaşındaki Danielle, "Erkekler  yıldızların altında, plajda, ormanda, parkta, otomobilde sevişmeyi heyecan verici buluyorlar" diyor ve ekliyor "Ancak bu bir yere kadar sürüyor. Bir süre sonra sıkılıyorlar."

İlk deneyimini kapalı bir ortamda 18 yaşında tezgahtarlık yaparken yaşayan Danielle, "İlk seferin hayal ettiğim gibi muhteşem ve romatik olacağını düşünmüştüm. Ancak kapalı ortamda olduğum için her anından nefret ettim" diye konuştu.

Paniklediği için ilişkiyi sürdüremeyen Danielle'in mecburi "açık alan" sevişmeleri bazen başına "vücudundaki çizikler gibi" dertler de açmış.

Bu durumdan kurtulmak için tedavi yöntemine başvuran Danielle Vincely bir süre anti-depresan hapları kullanmış ancak ilaçlar hiçbir işe yaramamış.

İnsanların benim garip olduğumu düşündüğünü biliyorum. Ancak bazı insanlar örümceklerden, bazıları yüksekten korkar. Benim fobim de bu ve fobimle yaşamayı öğreniyorum diyen Danielle'nin durumuyla ilgili konuşan Seks Uzmanı Catherine Townsend, genç kızın durumunun ilk ilişkisinden kaynaklanmış olabileceğini ve psikolojik danışman yardımıyla bu fobisinin üstesinden gelebileceğini belirtti.

 

İlgili Sağlık Konuları