İktidarsızlık Sorunu İçin Geliştirilen Yeni Teknik Türkiye'de!

Dünya genelinde 152 milyon erkek sertleşme sorunları yaşıyor.

Evlilikler, ilişkiler cinsel performans düşüklüğüyle zedeleniyor, kopma noktasına geliyor. Korkunç olanı ise bu rakamın 2025 yılında 222 milyonu bulmasının tahmin edilmesi! Çağımızın hastalığı obeziteyle bağlantısı bulunan

İktidarsızlık Ve Sertleşme Probleminin Çözümü Türkiye’ye Yeni Gelen Tedavide mi?

Kardiyovasküler Anestezi Beslenme ve Antiaging Uzmanı Dr. İsmail Ağar “Focus Şok Dalga” tedavisiyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Erkeklerin en büyük sorununun sertleşme ve iktidarsızlık olduğunu biliyoruz.

Dünya genelinde 152 milyon erkek sertleşme sorunları yaşıyor. Bu rakamın 2025 yılında 222 milyonu bulması bekleniyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) cinselliği; "Fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal bileşkeleri pozitif yönde bütünleştiren, zenginleştiren ve kişiliği, iletişimi, sevgiyi geliştiren bir bütünlük" olarak tanımlıyor.

Oysa dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de empotans sorununda ki artış göz önüne alındığında bu tanım kadar mutlu evliliklerinde tehdit altında olduğu görülüyor.

Bu Sorun En Çok Hangi Yaşlardaki Erkekleri Etkiliyor?

Empotans sorunu hemen her erkeğin yaşamı boyunca karşılaştığı bir sorun olsa da 45 yaşın üzerindeki erkeklerin yarısından fazlasında sertleşme sorunu olduğu tahmin ediliyor. Oran bu derece yüksek olmasına rağmen sorunu hekime taşıyanların sayısı bir hayli az.

Bu durum tedaviye veya sorunun çözümüne yönelik arayışlarının ne kadar atıl olduğunu gösterdiği gibi evliliklerdeki mutlu cinsel yaşamın kapılarının nasıl kapandığını gözler önüne seriyor. Eskiden iktidarsızlık sorunu belli bir yaş sınırı içinde değerlendirilirken bugün genç kuşağıda etkisi altına alan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

Psikolojik Etkenlere mi Bağlı?

Aynı zamanda bundan on, on beş yıl öncesinde iktidarsızlık sorunu daha çok psikolojik nedenlere dayandırılırken günümüzde iktidarsız şikayetlerinde %80 fiziksel nedenlerin rol oynadığı ortaya çıkmıştır. Sınırın bu kadar genişlemesi kuşkusuz yaşam koşullarında değişen olumsuzlukların bir sonucu.

Erkeklerde Cinsel Yaşama Darbe Vuran Etken Nedir?

Şişman, özellikle bel ve karın çevresinde yağlanma yaşayan erkeklerde cinsel yaşama dair performans sorunlarına rastlanıyor. Böyle erkeklerde iktidarsızlık şikâyetleri giderek artıyor. Son yıllarda iktidarsızlık - obezite ilişkisini araştıran çalışmalar 40 yaş üstünde hayli yüksek oranlarda seyreden empotans yani iktidarsızlık sorununun başta beslenme ve yaşam tarzındaki değişiklikler olmak üzere diğer faktörlerin eklenmesiyle yaş sınırını oldukça aşağılara çektiğini gösteriyor.

Karın- Bel Çevresi İçin Belirli Bir Ölçü Var Mı? En Fazla Ne Kadar Olması Gerekiyor?

Kadın olsun erkek olsun bugün kilolu olmanın İnsan sağlığını pek çok açıdan tehdit ettiği artık bilinen bir doğru. Vücut ağırlığının artmasına bağlı olarak gelişen hipertansiyon,kan yağlarında dengesizlik, diyabet, felç ve kanser özellikle karın - bel çevresi 96cm üzerindeki erkekleri hedef alırken iktidarsızlık sorununu da beraberinde getirdiği biliniyor. Özellikle bel ve karın çevresinde yağlanma olan erkeklerde testesteron düzeyinde azalma, östrojen seviyesinde artış, damar sertliği empotans sorununu yaratıyor.

Aynı zamanda obezite ,özellikle bel ve karın çevresinde yağlanma sperm üretiminde ciddi azalmaya neden oluyor. Yapılan araştırmalar bel ve karın çevresinde yağlanma olan kişilerde yaşanan bu sorunu kanıtlıyor. Dolayısıyla şişman ve bel göbek çevresinde yağlanma olan erkekler modern çağın olumsuz koşullarından doğan bir sorun ile karşı karşıya kalıyor.

Sizin Türkiye’ye Getirdiğiniz Bir Teknik Bu Sorunu Ortadan Kaldırıyor mu?

Yeni nesil tedavi olarak geliştirilen Focus Şok Dalga Akupunktur tedavisinin iktidarsızlık sorununa çift yönlü çözüm getiriyor. Vücut dışında üretilen şok dalgaların vücuda transferiyle genital bölgede yeni kan damarlarının oluşmasını sağlıyor ve kan akışını düzenlenmeye yardımcı oluyor. Öte yandan vücut dışında üretilen bu güçlü şok dalgalar uygulama alanını oldukça geniş bir bölgeye taşıyor.

İktidarsızlığın en önemli sebeplerinden biri olan karın ve göbek çevresi yağlanmasının ortadan kaldırılmasıyla birlikte bu tedavideki başarı artıyor. Böylelikle vücuttaki testesteron seviyesi normal sınırlar içerisine alınırken iktidarsızlığa neden olan damar tıkanıklığı yeni damar oluşumu sağlanarak tedavi ediliyor.

Tedavinin Temeli Çin’den Geliyor

3000 yıl öncesinde Çin tıbbı iktidarsızlığa çözüm bulmaya çalışıyordu. Dönemin kaynakları ve yazılı metinleri incelendiğinde Çin tıbbını bu arayışa sürükleyen nedenin Çinli erkekler değil İmparatorun içinde bulunduğu durum olduğu ortaya çıkıyor. Çünkü dönemin imparatorlarının 3000 eşi bulunurmuş. İşte bu arayışla başlayan çalışmalar akupunkturu günümüzde iktidarsızlık sorununun tedavisinde başvurulan en eski yöntem yapıyor.

Çin tıbbı yüzyıllar öncesindeki iktidarsızlık mücadelesinde bu etki mekanizmalarıyla başarılı sonuçlar elde etmeyi başarmış. Bugünse çağın hızlı gelişmelerine paralel olarak yürütülen bilimsel ve teknolojik çalışmalar vücut dışında üretilen güçlü şok dalgaların vücuda transferiyle genital bölgede yeni kan damarlarının oluşumunu sağlıyor. Focus Şok dalga akupunktur tedavisi iktidarsızlığın çok önemli nedeni olarak gösterilen obzeitenin ortaya çıkardığı olumsuzlukları ortadan kaldırmada da önemli bir işleve sahip.

İktidarsızlığı En Çok Tetikleyen Sebepler

Genellikle ileri yaşlarda görülmekle birlikte şehir hayatı ile gelen stres, düzensiz ve sağlıksız beslenme gibi etkenlerle daha erken yaşlarda da görülebilen iktidarsızlığın nedenleri şöyle sıralanıyor:

  • Cinsel organı besleyen damarlardan yeterince kan pompalanmaması
  • Aşırı heyecan
  • Kendine güvenmemek
  • Yorgunluk
  • Sigara ve alkol kullanımı
  • Obezite
  • Diyabet
  • Psikolojik nedenler

İlgili Sağlık Konuları