3 Yaşındaki Çocuğun Mesanesinden Taş Çıktı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, idrar yapamama şikayetiyle hastaneye götürülen 3 yaşındaki çocuğun mesanesinden çıkan 1 santimetre büyüklüğündeki taş doktorları şaşırttı.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, 3 yaşındaki Mahmut Enes Topal idrar yapamama şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Küçük çocuğun mesanesinden 1 santimetre büyüklüğünde taş çıktı. Ameliyatı gerçekleştiren doktor hastalığı "en görülen bir durum" olarak niteledi.

ACİL SERVİSE KALDIRILDI

Alınan bilgiye göre, Mahmut Enes Topal, idrarını yapamadığı için ailesi tarafından Beyşehir Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi.

MESANESİNDE TAŞ TESPİT EDİLDİ

Hastanenin üroloji bölümünde yapılan tetkiklerde çocuğun mesanesinde taş saptandı. Üroloji uzmanı Nuh Aldemir tarafından yapılan ameliyatı ile Topal'ın mesanesindeki taş başarılı şekilde çıkarıldı.

"NADİR GÖRÜLEN BİR DURUM"

Aldemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, ameliyatın başarılı geçtiğini, taşın çıkarılmasının ardından hastanın taburcu edildiğini söyledi.

Bu tür rahatsızlıklara genellikle 50 yaş üzeri kişilerde rastlandığını anlatan Aldemir, "3 yaşındaki bir çocukta böyle bir şikayetle karşılaşılması nadir görülen bir durum" dedi.

AİLEDEN YETKİLİLERE TEŞEKKÜR

Çocuğun ailesi, operasyonu gerçekleştiren doktor ile hastane yetkililerine teşekkür etti.