Peyroni Hastalığında Tedaviye Gerek Var mıdır?

Merhaba, peyroni hastalığında, penis ereksiyon halindeyken 85 derecelik bir açı göstermesi normal midir? Yani, penisim ereksiyon halindeyken sert oluyor ama aşağıya doğru kavisli olduğu için sanki tam ereksiyon halinde değilmiş gibi duruyor. Bu durum herhangi bir ağrı ya da acı vermiyor ama yarım ereksiyon görüntüsü beni rahatsız ediyor. Bendeki peyroni hastalığı ise tedaviye gerek var mıdır? Tedavisi nasıl olur? Bir zararı var mıdır?

Dr. Hastane.Com.Tr Doktoru Hastane.com.tr

Penis eğriliğinin derecesi cinsel ilişki kuramayacak veya çok zorlukla kurabilecek hale de gelebilir. Erkekler bu durumdan dolayı doktora başvurmaktan utanırlar veya sorunun düzelemeyeceğini zannederek kendi deyimleriyle kaderlerine razı olup kendilerine ve partnerlerine karşı özgüven kaybına uğrarlar. Oysa gerek doğumsal gerekse edinsel olabilen bu durumun tedavisi ve tamamen düzeltilmesi kesinlikle mümkündür.

Erken evrede bazı ilaçlardan yararlanılarak tedavi şansı kullanılabiliyor. Ancak, ilaç tedavisi sonuçsuz ise veya geç başvurulup ilaç tedavi şansı zaten kalmadıysa bu hastaların penis eğrilikleri bazı özel cerrahi teknikler kullanılarak tamama yakın veya tamamen düzeltilebiliyor.

Bu durumla ilgili olarak bir üroloji uzmanından yardım alabilirsiniz.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri