Oğlumun Çıkan Süt Dişlerinin Yerine Yenileri Gelmedi. Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

Merhabalar, 1997 doğumlu olan oğlumun 2 adet süt dişi çıktıktan sonra, yerine yenileri gelmedi. Film çektirdiğimde, o dişlerin olmadığı görüldü. Bu konuda götürdüğüm doktorlar 2 farklı çözüm önerdi. Biri telle dişleri birbirinden ayırıp buraya tek diş yerleştirmek, diğeri 18 yaşından sonra protez diş yaptırmak. İkisi arasında kararsız kaldım. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Merhaba, diş eksikliğinin hangi bölgede olduğu, kemik kalınlığı ve yüksekliğinin yeterli olup olmadığı, genel ağız hijyeni, öteki dişlerin durumu, alt ve üst çene arasında kapanış bozukluğu olup olmadığı ve benzeri birçok faktör incelenerek implant tedavisi için uygunluk değerlendirilmelidir. Sağlıklı günler dilerim.

Dr. H. Armağan Nalbantoğlu

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Önerilen tedavilerin ilki yakın süreçte uygulanabilir, diğeriyse 18 yaşından sonra gerçekleştirileceği için uzun süreçte uygulanabilir. 18 yaşının beklenmesi damak ve kemik gelişiminin tamamlanması nedeniyledir. Şu an, çocuğunuzun ve sizin estetik kaygı ve tedavi boyutunda yakın süreç tedaviyi tercih etmeniz söz konusu olabilir. İleride, protez diş yaptırılması seçeneğinin yanı sıra çok değişik yöntemlerin gelişebileceğini de öngörmek menfaatiniz icabıdır. 

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri