Zara Devlet Hastanesi

Sivas / Zara

Telefon:(0346) 816 10 26
Fax:(0346) 816 33 97
Adres:Şehitler Mahallesi İsmet Paşa Caddesi 191/A
Website:www.zaradh.gov.tr

Harita

Grup Başkanlığımıza bağlı Devlet Hastanesi 1959 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. İlk kurulduğu dönemde sağlık merkezi olarak hizmet vermiştir. Zaman içerisinde binaya yapılan eklentilerle hastaneye dönüştürülmüştür. Devlet Hastanesi şu an 50 kadro yatak sayısı ile hizmet vermektir. Ancak 2005 yılı Ekim ayında Devlet Hastanesi’nin fiziki ve teknik yetersizliğini gidermek amacıyla Ek Hizmet Binası inşaatına başlanmıştır. İnşaatın 2008 yılı Ocak ayında tamamlanmasıyla; ikişer kişilik, duşa kabinli, tuvaletli uydu yayını yapan televizyonlu hasta odaları hizmete sunulmuştur. Ameliyathane sayısı birden ikiye çıkarılmış, yoğun bakım ünitesi hazır hale getirilmiştir. Yine 2007 yılının Temmuz ayında faaliyete başlayan Hemodiyaliz ünitesi 5 diyaliz cihazıyla hizmet vermektedir.

Misyonumuz

Deneyimli ve eğitimli personeli ile sağlıklı yaşamın tüm insanların temel hakkı olduğu inancı ve anlayışı içinde hasta ve çalışanların memnuniyetini ön planda tutan eşit güler yüzlü hizmet veren ve sürekli iyileştirmeyi hedef alan bir sağlık kuruluşu olmak.

Vizyonumuz

Uluslararası standartlarda ileri teknolojiyi kullanarak, her türlü sağlık hizmetinin verildiği en seçkin sağlık kuruluşu olmak.

Etkin ve verimli, sürekli iyileştirme içinde bulunan, yasa ve yönetmelikler ile uyumlu, hizmet alan ve verenlerin memnuniyetini ön planda tutan, personel bilincini artıran ve ekip ruhu ile sürekli kendini güncelleyen sağlık hizmeti sunmak.

Diğer Zara Hastaneleri