Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi

Malatya / Yeşilyurt

Telefon:0(422) 481 22 00
Fax:0(422) 481 30 09
Adres:Malatya Caddesi Gedik Mevkii
Website:www.yesilyurtdevlethastanesi.gov.tr

Harita

1997 yıllının aralık ayında faliyete geçen Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi Çalık ailesi tarafından yaptırılmış olup merhum Hasan Çalık'ın ismi verilmiştir.

Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi 60 adet 1. sınıf odasıyla, 2 Ameliyathanesi ve 1 Adet Doğumahaneyle, konusunda uzman KBB, Göz , Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Üroloji, Anestezi, Diş Hastalıları hekimleri ile 7/24 saat hizmet vermektedir.

Çağımızın gerektirdiği üstün teknoloji ile Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi bünyesinde 2 Ameliyathane mevcut olup gelişmiş Mikroskop ve Laporoskopi sistemleri ile modern tasarımlara sahip ameliyathanelerde başarılı operasyonlar gerçekleşmektedir.

Acil Servis ve Ambulans hizmetleri ile 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir.

Malatya Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi 1996 yılında ilçemiz hayırseverlerinden Mahmut Çalık tarafından inşa edilmiş ve 1997 yılında hizmete açılmıştır. 5325 m2 kapalı alan, 1725 m2 oturum alanı, otopark ve 60 yatak kapasitesine sahiptir.
2 Kulak Burun Boğaz, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum, 1 Göz Hastalıkları, 1 Üroloji(Bevliye), 1 Çocuk Hastalıkları, 1 Dahiliye, 1 Göğüs Hastalıkları, 1 Anestezi, 1 Biyokimya,1 Radyolog, 3 Diş Hekimi ve 7 Pratisyen Hekim ile teknolojik açıdan yüksek donanıma sahip cihazlarımız ve 212 deneyimli personelimiz ile hizmet vermektedir.
Malatya Belediyesi Motaş Müdürlüğünün Belediye Otobüsleriyle, Yeşilyurt, Yakınca, Gündüzbey Minibüs ve Otobüsleriyle Hastaneye ulaşım sağlanmaktadır.

MİSYON

Uluslararası hizmet kalite standartlarını temel alan, tıbbi hizmetlerde ki mükemmeliyetlik düzeyini yakalayan, vicdani ve etik ilkelerden asla ödün vermeden, insanlık onuruna saygılı, hasta-çalışan memnuniyeti ve güvenliğine odaklı, alanımızda en iyi hizmet veren  referans bir sağlık kuruluşu olmaktır.

VİZYON

Teknolojik donanıma sahip kaynaklarımızı, bilimsel, çağdaş gelişmelerin ışığı altında kullanarak, hizmet alan bireylere ‘’Doğru Teşhis ve Doğru Tedavi ’’ yaklaşımıyla beklentilerine en üst düzeyde cevap veren saygın ve güvenilir bir sağlık kuruluşu olmaktır.

Diğer Yeşilyurt Hastaneleri