Yalvaç Devlet Hastanesi

Isparta / Yalvaç

Telefon:(0246) 441 72 84
Fax:(0246) 441 50 09
Adres:Yalvaç, Isparta
Website:www.yalvacdevlethastanesi.gov.tr

Harita

1958 yılında 15 yataklı sağlık merkezi olarak hizmete açılan hastanemiz 2000 yılından itibaren 150 yatak kapasitesi ile halkımızın hizmetine devam etmiştir. Gelişen ve değişen tıp ve hastane işletmeciliği anlayışı doğrultusunda sağlık hizmetlerinin sunumunda ortaya çıkan yeni durumlara uyum sağlaması amacıyla Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik gereği 75 yataklı hastane olarak hizmete devam etmiş 01/08/2009 tarihinden bu yana ilçemizde bulunan Yalvaç Doğum ve Çocuk Bakımevi ile birleşerek 105 yataklı devlet hastanesi olarak hizmete devam etmektedir.

Hastanemiz temizlik, yemek, güvenlik, diyaliz hasta taşıma hizmeti ve bilgi işlem hizmetlerini dışarıdan satın almaktadır.

Hastanemiz güçlendirilmiş ilçe hastaneleri statüsünde yapılandırılarak, daha ileri teknoloji gereken tetkik ve görüntüleme cihazları veya sistemleri ile donatılmak suretiyle ilçe halkı ve yakın çevredeki ilçeler için de hizmet verebilecektir.

Misyonumuz

Birinci sınıf sağlık hizmeti sunarak, seçkin ve uluslar arası bir hastane olmak ve hastalarımızın sağlık bakım hizmetlerini en üst düzeyde karşılamak.

Vizyonumuz

Sağlıkta yenilikleri ve gelişmeleri takip eden, modern tesis ve cihazlarımız ile sağlıklı yaşama katkıda bulunmak.

Diğer Yalvaç Hastaneleri