Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Van / Van Merkez

Telefon:(0432) 215 76 00
Fax:(0432) 212 19 54
Adres:Vali Mithat Bey Mahallesi Hastane Caddesi
Website:www.vdh.gov.tr

Van Devlet Hastanesi, 1950 yılında tek blok 50 yatak kapasite ile hizmete açılmıştır. Bölgenin nüfus artış hızı ve gelişmeye paralel olarak ortalama her on yılda bir blok inşa edilerek şehir merkezinde bulunmaktadır.

Hastanemizin mevcut yapısına, 2001 yılında İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından yaptırılan 100 yatak ve FTR (Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon) merkezi kapasiteli ek bina (E blok) dahil edilerek artan ihtiyaçlara cevap verilmeye çalışılmaktadır.

2006 yılında Sağlık MYO kapalı spor salonu tadilatı yapılmış ve 17 tane polikliniğe dönüştürülmüştür.

Hastanemiz, Bölge Hastanesi konumunda olup Sağlıkta Dönüşüm Politikası çerçevesinde “her hekime 1 poliklinik odası” ilkesinden yola çıkarak hastanemiz mevcut poliklinik sayısı 98’e çıkarılmıştır.

Misyon

Hasta odaklı hizmet vermeyi ilke edinerek, hasta haklarına saygılı, sürekli fikir üreten ve yeniliklere açık, profesyonel bir ekip ruhu ile etik kurallara uygun, çağdaş fiziki şartlarda, çalışanların ve hastaların memnuniyetini ön planda tutan, kolay ulaşılabilir ve güler yüzlü bir anlayışla insanımızın layık olduğu sağlık hizmetini sunmaktır.

Vizyon

Modern teknoloji ile donatılmış, tam teşekküllü hastane ortamında, insanımıza layık olduğu sağlık hizmetini, sevgi ve güler yüzle yaklaşarak, sorunları çözmeye çalışan, tüm insani gereksinimlere duyarlı, yeniliklere açık ve üretken bir ekip anlayışı sunarak, toplam kalite yönetimi standartlarına uygun lider bir sağlık kurumu olmaktır.

Diğer Van Merkez Hastaneleri