Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanes

İstanbul / Maltepe

Telefon:0(216) 421 42 00
Fax:0(216) 421 41 10
Adres:Başıbüyük Mahallesi
Website:www.sureyyapasa.gov.tr

Harita

1951 senesinde 100 yatakla çalışmaya başlayan tesisimiz, 1976 senesinde 1600 hasta yatağı kapasitesine yükselmiş bulunmaktadır.

1976 senesinde yeni yapılan binaların hizmete girmesi ile bu laboratuarlar ve röntgen imkanımız çok gelişmiştir. Merkezimizin ecza deposu Blok-B binasına nakledilmiş ve ana mikrobiyoloji laboratuarı da bu binada tesis edilmiştir.

Hastanemizin adı 1995 yılından itibaren Yönetim Kurulu kararı ile Göğüs Kalp ve Damar Hastalıkları Eğitim Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

Koroner Anjiyo Laboratuarı 1998 yılında faaliyete girmiş bulunmaktadır. Günde 5-10 hastaya koroner anjiyo yapılmaktadır.

D Blokta Açık Kalp Ameliyatı yapılacak şekilde çalışmalar hızlandırılarak 2001 yılında hizmete girmiştir.

Misyonumuz

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesine ve Ülkemize Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi branşlarında hizmet sunan, sunduğu sağlık hizmetlerinde en son, çağdaş teknolojileri ve bilgileri kullanan, son bilgilerle donanmış ve optimal hasta bakım becerisine sahip uzmanlar yetiştiren, hasta odaklı, hasta memnuniyetini ilke edinmiş, hastalarımızın mevcut ihtiyaç ve beklentilerini de anlamaya çalışarak hizmet kalitesini sürekli geliştirmeyi hedefleyen, başarının en üst seviyesinde eğitim ve araştırma hastanesi olmak.

Vizyonumuz

Sağlık hizmeti sunduğumuz branşlarda, hastalarımız tarafından birinci hastane olarak tercih edilmeyi ve uluslar arası ortamda tartışmasız kabul görmüş saygın, etik, bilimsel, öncü ve referans bir sağlık kuruluşu olmayı başarmak istiyoruz.

Diğer Maltepe Hastaneleri