İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi

İstanbul / Maltepe

Telefon:0(216) 421 44 00
Fax:0(216) 421 43 96
Adres:Başıbüyük Mah. Başıbüyük Yolu No:5 34854
Website:www.imhh.gov.tr

Harita

Hastanemizin Kuruluş Amacı

Hastanemiz, çalışanların işyerinda çalışma şartlarına bağlı olarak pluşan bedensel ve ruhsal problemlerin tespit ve tedavisi amacıyla kurulmuştur. Şuanda da sağlıklı üretimin sağlanması için çalışanların işlerini yaparkende sağlık düzeylerini korumaları hatta geliştirmeleri için çaba harcanmaktadır.

Misyonumuz

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi ; sağlıklı yaşamın tüm insanların temel hakkı olduğu inancı ve anlayışı içinde, bilimsel çalışmaları takip eden ve eğitimli personeli ile bunu destekleyen, hizmet alanların ve çalışanların memnuniyetini ön planda tutan, sağlık hizmetlerini en yeni teknolojileri kullanarak kaliteli ve zamanında sunan, çevreye ve insana saygılı, eşit, ilgili, anlayışlı ve güleryüzlü hizmet veren bir sağlık kuruluşu olmak ve hastalarının nezdinde tescil edilmiş bir devlet hastanesi olarak, sunduğu sağlık hizmetlerinin kalitesi ile bölgemizde bir marka haline gelmeyi kurumsal bir misyon olarak benimsemiş bir hastanedir.

Vizyonumuz

  • Ülkemizin meslek hastalıkalrı alanındaki en büyük referans merkezi olmaz.
  • Meslek hastalıkları alanında uzmanlık veren ilk eğitim hastanesi olmak.
  • En ileri teknolojileri kullanarak, eğitimli personeli ile dünya standartlarını yakalayıp ülkemizin geneline hizmet vermek.

Diğer Maltepe Hastaneleri