Siirt Devlet Hastanesi

Siirt / Siirt Merkez

Telefon:(0484) 223 10 21
Fax:(0484) 223 22 90
Adres:Yeni Mahalle Hastane Caddesi Açık Cezaevi Karşısı No: 8
Website:www.siirtdh.gov.tr

Harita

1967 yılında kurulan Siirt Devlet Hastanesi,1986 yılına kadar bu şekilde hizmet verdi ancak, artan nüfus karşısında yetersiz kaldığından 100 yatak kapasiteli 4 katlı bloktan oluşan yeni bir bina daha yapılarak hizmete açıldı. 1990 yılında da bu iki blok, yapılan tüp geçit ile birbirine bağlandı.

1996 yılında yapılan SSK Hastanesi de, yapılan yasal değişiklik sonrası 2005 yılında hastanemize devredildi.

2008 yılında da Hastanemizin bahçe alanında prefabrik olarak yaptırılan Görüntüleme Merkezimiz de modern dizaynı ve donanımı ile hastalarımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır.

2008 yılının sonlarına doğru yapılan restorasyon ile modern cihazlarıyla hastanemize kazandırılan Genel ve Koroner Yoğun Bakım Üniteleri ilimizin önemli bir eksiğini kapatmıştır.

2007 yılında yaptırılan 23 hasta kapasiteli Hemodiyaliz ünitesi ek binamıza yakın mesafede olup, modern bir görünüme ve donanıma sahip en güzel hizmet binamızdır.

Misyonumuz

İlimizin her yerine dağılmış bulunan insanlarımıza en üst kalitede koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmeti sunmaktır. Her yönüyle nitelikli bir sağlık hizmeti alabilmesi ve evrensel sağlık standartlarına ulaşılabilinmesidir.

Vizyonumuz

Sağlık Bakanlığı amaçları ışığında; geleceği bugünden yaşayarak hizmet sunumunda kaliteyi artırıp, sağlık alanında önder ve örnek il olmak.

Diğer Siirt Merkez Hastaneleri