Şarkışla Devlet Hastanesi

Sivas / Şarkışla

Telefon:(0346) 512 14 77
Fax:(0346) 512 51 00
Adres:Yıldırım Mahallesi
Website:www.sarkisladh.gov.tr

Harita

İlçemiz Şarkışla merkez olarak 30.000, köyleriyle beraber 50.000 nüfusa sahiptir. Nüfus potansiyeline baktığımızda mevcut hastanemizin çok yetersiz olduğu görülmüştür. Bu durumda gelen hastalarımıza yeterli, kaliteli bir hizmet verilememektedir. Hastalarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için yeni bir hastanenin yapılması için idaremizce sağlık bakanlığına başvurulmuştur. Bakanlık yaptırmış olduğu fizibilite çalışmalarından sonra yeni bir hastanenin yapılmasını kararlaştırmıştır. Yeni hastanemizin ilk öncüsü de ilçemizin duyarlı insanları olmuştur. Bu amaçla hastane için dernek kurulup ilçemiz halkından para toplanmıştır. Yeni hastanemizin arsası için belediyeye başvurulmuş, ilçemiz belediye başkanı H. Ömer Coşar bu hayırlı hizmet için 25 dönüm arsa tahsil etmiştir. Sağlık bakanlığımızdan da aldığımız destekle hastanemizin inşaatına 10.05.2005 yılında temel atılarak başlanmıştır. Günümüzün son sistemine göre yapılan hastanemiz 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak 18.02.2008 tarihinde tüm halkımızın hizmetine açılmıştır.

Kalite Politikamız

Önce insan ve sağlık anlayışıyla hasta ve çalışanlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini kanun ve etik kurallara uyarak sağlık hizmetlerini sürekli geliştirip dünya standartlarında kaliteli hizmet sunmak. Bütün bunları gerçekleştirmek için de toplam kalite yönetimi ilkelerinden ödün vermeden, ekip ruhu içinde, güler yüzlü, tarafsız, etkin, ekonomik ve verimli sağlık hizmeti sunmaktır.

Kalite Çalışmalarımız

Hastanemizin kalite çalışmaları; Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda Baştabip Dr. Ergül Demira başkanlığında oluşturulan 5 kişilik çekirdek ekibin 11.02.2008 tarihinde Kalite Konseyi, Kalite Geliştirme Ekipleri ve Kalite Eğitim Ekipleri oluşturularak çalışmalarımıza başlamıştır. Hastalarımızın ilaç temin etmedeki zorluklarını da düşünerek hastane bünyemizde eczane birimi de oluşturulmuştur. Yeni hastanemizde Enfeksiyon Kontrol Komitesi Birimi de oluşturulmuştur. Bu birim hastanemizde oluşabilecek enfeksiyonlara karşı çalışmalar yapmakta olup gerek personelimize gerekse gelen hastalarımıza periyodik olarak eğitimler vermektedir.

Ayaktan ve yatan hastalarda düzenli aralıklarla hasta memnuniyeti ölçmek için istatistiksel formlar düzenlenmekte, bu formlarla hastalarımızın beklentileri ve memnun olmadıkları konular tespit edilerek bu alanlar hızla iyileştirilmektedir.

Diğer Şarkışla Hastaneleri