Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Şanlıurfa / Eyyübiye

Telefon:0(414) 317 17 17
Fax:0(414) 317 26 21
Adres:Yenice Mah. Yenice Yolu No:1
Website:www.sudh.gov.tr

Harita

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin tarihi Kurtuluş Savaşı'ndaki hizmetleriyle ve türkülere konu olan yapısıyla bilinmektedir.

1904 yılında Şanlıurfa Mutasarrıfı Ethem Bey tarafından inşa ettirilen, bu tarihi binada ilk olarak poliklinik hizmetleri verilmiştir. 1943 yılında "Millet Hastanesi" adı altında hastane hizmetlerine başlamıştır. 1962 Yılında 3 katlı A blok Verem pavyonu olarak hizmete girmiş, 1972 yılında B blok yine 3 katlı olarak inşa edilmiş, hastane 200 yataklı kapasiteye çıkartılmıştır.

2004 yılına kadar Şanlıurfa Devlet Hastanesi olarak A, B, C ve D blokları halinde sağlık hizmetlerine devam etmiştir.

1998 yılında Sağlık ve Bayındırlık Bakanlığının ortak çalışmaları sonucunda Esentepe semtinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatına başlanmış, 14 Mart 2004 tarihinde hizmete açılmıştır.

Misyonumuz

Dünya standartları seviyesinde çağın gerektirdiği hizmeti verebilmek için en gelişmiş tıbbi cihazları ve tedavi yöntemlerini kullanarak hastalarımızın memnuniyetini sağlamak.

Vizyonumuz

Sürekli gelişmeyi ön gören kalite anlayışı ile bugün ve gelecekteki en iyi sağlık hizmetini vermek düşüncesinde etkin, verimli çalışma sistemi ile hasta ve hastane çalışanları arasındaki iletişimi daha yakın kılarak güler yüzlü hizmet vermek.

Diğer Eyyübiye Hastaneleri