Reşadiye Devlet Hastanesi

Tokat / Reşadiye

Telefon:0(356) 461 34 08
Fax:0(356) 461 20 02
Adres:Kayalık Mah. Sağlık Cad. No:56
Website:www.resadiyedh.gov.tr

Harita

Hastanemiz 1968 yılında kurulmuş olup 50 yataklı bir tedavi kuruluşudur. Hastanemiz kurulduğu tarihten bugüne dek halkın sağlığı ile ilgili sorunları kendi bünyesindeki mevcut doktorlarla çözmeye çalışmaktadır. Hastanemizce tetkik ve tedavisi mümkün olmayan hastaların hekimlerimizin gerekli gördüğü il ve ilçelere sevki yapılmaktadır.

İlçemiz il merkezine en uzak ilçe olup gerek köy çoğunluğu gerekse nüfus yoğunluğu bakımından yekün teşkil etmektedir. Diğer taraftan komşu ilçeler Mesudiye ve Koyulhisar bölgesindeki hastaların da zaman zaman hastanemize tedavi amacı ile müracaat ettikleri görülmektedir. Nüfus olarak yaklaşık 80 bin kişiye hizmet sunulmakta olup, yaz aylarında nüfusun daha da arttığı müşahade edilmektedir. İlçemizden NATO yolunun geçmesi dolayısı ile trafik oldukça yoğun seyretmekte, bu nedenle trafik kazaları çok sık meydana gelmektedir. Yaralılara ilk müdahale hastanemiz Acil polikliniğinde yapılmakta, tedavisi mümkün olanlar tedavi altına alınmakta, durumu ciddi olanlar ise durumlarına göre mevcut ambulanslarla en yakın il ve ilçe hastanelerine sevk edilmektedir.

2005 yıl sonu itibariyle 65.000 ayaktan, 1000 yatan hasta ve 110 ameliyat sayısına ulaşılmış olup, her sene ortalama % 20 artış görülmektedir.

Politikamız

Mevzuatlara uygun, Eldeki imkânlarla yasal sınırlar içinde en son teknolojiyi kullanarak, Hizmeti alan ve verenlerin memnuniyetini yükseltmek, Personel bilincini artırarak, Ekip ruhu ile sürekli kendini güncelleyerek, Sağlık hizmeti sunmak.

Diğer Reşadiye Hastaneleri