Prof. Dr. Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi

Adana / Seyhan

Telefon:(0322) 225 82 44
Fax:(0322) 227 20 06
Adres:Hacı Ömer Sabancı Caddesi Tem Kavşağı Yanı
Website:www.adanaghh.gov.tr

Harita

Hastanemizin arsası 1952 yılında hayırsever Mahmut Kibaroğlu tarafından Verem Hastanesi yapılması koşulu ile Adana Verem Savaş Derneğine hibe edilmiştir. Adana Verem Savaş Derneği tarafından da Göğüs Hastalıkları Hastanesi yapılmak üzere Sağlık Bakanlığı'na devredilmiştir.

1953 yılında temeli atılan hastane binası 1955 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Ayrıca Dr.Yusuf Ziya Eren'in Başhekim olarak görev yaptığı yıllarda, Hastane binasına ek olarak yaptırılan idare binası da 1984 yılında hizmete açılmıştır.

Adana Prof. Dr. Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi Bölge Hastanesi konumunda olup Adana, Antakya, Gaziantep, İçel, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinin Verem Savaş Dispanserlerinden gönderilen Tüberkülozlu hastalara da yatarak tedavi hizmeti sunmaktadır.

Misyonumuz

Bilimsel ve vicdani etik ilkeler doğrultusunda açık, güvenilir ve dürüst bir tanı ve teşhis hizmeti sunmak, hastaların ve çalışanların memnuniyetine odaklı sağlık hizmetini uygun ekonomik koşullarla sunabilmek, toplumumuzun sağlık bilincini arttırmak amacıyla, eğitici ve bilgilendirici hizmetlerde bulunmak, sürekli eğitim, ölçme ve iyileştirme yöntemlerini kullanarak her koşulda hasta memnuniyetini sağlamak.

Vizyonumuz

En üstün hizmet, insana hizmettir. inanç ve anlayışıyla Adana ve bölge halkını kucaklayan hastanemizin en önemli hedefi; konusunda uzman ekibi, çağdaş teknolojisi, maliyet ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda, hizmet verdiği bölgede gerek sunmuş olduğu sağlık hizmetlerindeki mükemmellik, gerekse akademik alanda gösterdiği başarılarla bölgede aranılan, referans gösterilen ideal bir sağlık kuruluşu olabilmek ve bu ideali geleceğe taşımaktır.

Diğer Seyhan Hastaneleri