Türk Kızılayı Pendik Şubesi

İstanbul / Pendik

Telefon:(0216) 390 85 72
Fax:(0216) 491 80 41
Adres:Batı Mahallesi Vişne Sokak No: 17
Website:www.kizilaypendik.org.tr

Harita

Kızılay Pendik Şubesi kurulduğu günden itibaren Kızılay geleneklerine uygun olarak gerek Pendik halkımızı, gerekse düzenlenen kampanyalar vesilesiyle yurt genelinde ve uluslararası platformda dünyanın en ücra köşelerinde ihtiyacı olan insanlara ulaşabilmenin kıvancını yardımsever halkımız sayesinde yaşamaktadır.

Türkiye Kızılay Derneği içinde Pendik Şubesi olarak önemli bir yer işgal eden şubemiz hayırsever halkımızın katkılarıyla Pendik Tıp Merkezi, Adatepe Tıp Merkezi, Altıntepe Tıp Merkezi ve Atıfet Duhani Fizik Tedavi Merkezlerinin de halkımızın hizmetine girmesinde önemli rol oynamış ve bu Tıp Merkezlerimiz gerek mevcut tıp merkezleri ve hastaneler arasındaki fiyat politikasının belirlenmesinde gerekse ihtiyaç sahibi insanlarımızın muayene tetkik ve tedavilerinin yapılmasında, hizmetleriyle seçkin bir şube olarak yerini almıştır.

Misyonumuz

Kızılay, hiçbir milliyet, ırk, din, cinsiyet, sosyal şart veya siyasal inanç farkı gözetmez. İnsanlara yalnız ıstırapları ölçüsünde yardıma koşmaya veya öncelikle en ivedi ihtiyaçları karşılamaya çalışır.

Toplumun güç ve kaynaklarını harekete geçirerek, insan saygınlığının korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda muhtaç ve korunmasız insanlara yardım etmek ve toplumun afetlerle mücadele kapasitesinin geliştirilmesini desteklemek.

Diğer Pendik Hastaneleri