Özel Konya Farabi Hastanesi

Konya / Selçuklu

Telefon:0(332) 221 44 00
Fax:0(332) 261 20 83
Adres:Sancak Mahallesi Veysel Karani Caddesi Ebru Sokak No:14
Website:www.farabihastanesi.com.tr

Özel Konya Farabi Hastanesi, toplumumuzun sağlık alanındaki artan ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla 30 Temmuz 2009’da hasta kabulüne başlamıştır. Başhekim Prof. Dr. Cevat ÖZPINAR yönetiminde çağdaş ve modern teknolojilerle donatılarak hizmete giren Farabi Hastanesi,  dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmayı hedeflemektedir. 

           Sağlık sektörüne farklı bir boyut kazandırarak, bilinen hastane ortamından çok uzakta, 5 yıldızlı otel konforunda hastalarına tedavi imkanı sağlayan Farabi Hastanesi, sadece Konya ve çevre illeri tarafından değil, ülkemizin dört bir yanında bilinirliliği olan çok seçkin bir hekim kadrosunu bünyesinde bulundurmaktadır.   Hastanemiz, Genel Cerrahi’de Prof. Dr. Metin BELVİRANLI, Ortopedi ve Travmatoloji’de Prof. Dr. Mehmet ARAZİ, Göğüs Hastalıkları\'nda Prof. Dr. Faruk Özer, Kalp ve Damar Cerrahisi’nde Doç. Dr. Ufuk Özergin başta olmak üzere birbirinden kıymetli doktorlarıyla hastalarına şifa dağıtacaktır. 

          Kısa zamanda gösterdiği başarılı sağlık hizmetiyle şehir içi, şehir dışı ve yurt dışından gelen hastalarına şifa dağıtan Farabi Hastanesi, insan odaklı yaklaşımıyla tüm çevrelerin takdirini kazanmıştır.

          Hasta odalarında internet, uydu yayınlı LCD televizyon, yurt dışı çıkışlı telefon, mini buzdolabı, özel banyo, konforlu refakatçi koltuğu ve zaman ayarlı hemşire çağırma sistemiyle hasta ve yakınlarının ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurularak beş yıldızlı otel konforunda dizayn edilmiştir.

           “Önce insan” ilkesiyle yola çıkılarak “akıllı bina” olarak tasarlanan Farabi Hastanesi,  103 hasta yatağıyla, 29 polikliniği, biri kardio vasküler cerrahi olmak üzere 4 adet üstün teknolojilerle donatılmış ameliyathanesi, yeni doğan yoğun bakım servisiyle hasta ve yakınlarına kendilerini iyi hissedecekleri bir ortam hazırlamıştır.

          Hastanemizde, tüm tetkiklerin yapılabildiği ileri teknolojiye sahip, labaratuar ve analiz ünitesi bulunmaktadır. Çağımızın en üst teknolojileri kullanılan Siemens radyoloji sistemleriyle donatılmış görüntüleme merkezimizde open (Açık) MR, tomografi, koroner anjiografi, mamografi, direkt röntgen, dört boyutlu ultrasonografi vb. cihazlar hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmaktadır.

          10 bin 500 metrekarelik kapalı alan, 200 araçlık otoparkı, rekreasyon parklarıyla hasta ve yakınlarına  ferah bir ortam hazırlayan Farabi Hastanesi, kampüs yolu su deposu tramvay durağına 100 metre uzaklıkta konumlandırılmıştır.

          Sorumluluklarımızın bilincindeyiz, toplumumuzun daha kaliteli sağlık hizmeti alması için yapılması gereken her şeyi yerine getirmek için çalışıyoruz.

Diğer Selçuklu Hastaneleri