Özel Bartın Diyaliz Merkezi

Bartın / Bartın Merkez

Telefon:(0378) 227 73 90
Fax:(0378) 227 73 91
Adres:Gölbucağı Mahallesi Aladağ Caddesi Pelenkoğlu Sitesi A-B Blok Zemin Kat
Website:www.bartindiyaliz.com

Harita

Tüm dünyada Etkili ve Bugünkü Anlamda Modern Hemodiyaliz uygulamaları son 30 yıl içinde gelişmiş ve günden güne ilerleme kaydetmektedir. Ülkemizde buna paralel olarak hemodiyaliz tedavileri hemen hemen aynı yıllarda başlatılmış, ancak büyük şehirlerdeki merkezler ile sınırlı kalmış, ülke geneline yayılması son 5 yıl içerisinde olmuştur.

Özel Bartın Diyaliz Merkezi 2003 yılı Ağustos ayında faaliyete başlamıştır. Böylece Bartın-Çaycuma-Filyos halkının Hemodiyalize ulaşma zorlukları tamamen ortadan kalkmıştır. Ağustos 2003 den itibaren Bartın’da böbrek yetmezliği sebebiyle hemodiyaliz tedavisi gereken tüm hastalarımız gelişmiş ülkelerin kullandığı cihaz, set, filtre, arıtma sistemleri kullanılarak tedavi edilebilmiştir.

Özel Bartın Diyaliz Merkezinin kurucu ortağı Dr. Şahin Çeçen; İç Hastalıkları uzmanıdır ve 11 yıldır hemodiyaliz konusunda çalışmaktadır. Hipertansiyon ve nefroloji konusunda uluslar arası yayınları mevcuttur.

Özel Bartın Diyaliz Merkezinin kurucu ortağı Dr. Levent Gülbezer; 18 yıllık hekimdir ve bunun 12 yılını hemodiyaliz konusunda çalışarak geçirmiştir.

Özel Bartın Diyaliz Merkezinin Sorumlu Hekimi Dr. İsmail Selamet; İç Hastalıkları uzmanıdır ve 9 yıldır hemodiyaliz konusunda çalışmaktadır. Ayrıca her iki doktorumuz Bartın Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesinin de kurucusudur.

Ülkemiz istatistikleri yıllık %10-18 arasında değişen oranlarda böbrek yetmezliği hasta sayısı artışı bildirmektedir. Yani 2006 yılında 100 olan hasta sayısı, 2007 yılında 110-118 sayılarına ulaşacak demektir. Biz de 2003 yılında 6 cihaz ile başladığımız merkezimizde, ilimiz ve bölgemizde artan hemodiyaliz tedavi ihtiyacı doğrultusunda bugün 21 cihaza ulaşmış bulunmaktayız.

Merkezimizde 4 - 6 - 8 saatlik seans seçenekleri uygulanmakta olup, isteğimiz hastalarımızın 8 saatlik gece diyaliz uygulamasından yararlanmalarıdır.

Diğer Bartın Merkez Hastaneleri