Ödemiş Devlet Hastanesi

İzmir / Ödemiş

Telefon:0(232) 545 98 82
Fax:0(232) 544 66 32
Adres:Saraçoğlu Caddesi No: 120
Website:www.odemisdh.gov.tr

Harita

Ödemiş Devlet Hastanesi, 1971 yılında Ödemiş halkının topladığı 10 kuruşlarla kurularak, 50 yataklı bir hastane olarak, sizlere  hizmet vermeye başladı. Halka hizmetin hakka hizmet olduğu düşüncesi ile hep büyümeyi, gelişmeyi ve siz halkımıza daha iyi hizmet vermeyi hedefledi. 1992 yılında ek bina (B Blok) yapılarak 150 yatak kapasiteli bir hastane haline geldi. Daha sonra yatak sayısı 200’e çıkarıldı. 1994 yılında bünyesinde açılan Diyaliz Merkezi sayesinde yöremizin diyaliz hastaları, haftada en az 2 gün İzmir’e gitmekten kurtuldular. Halen 18 diyaliz makinesi ile 53 hastaya hizmet vermektedir. 26.04.2005 yılında aynı bahçe içinde bulunduğu SSK hastanesi ile birleşerek 265 yatak kapasiteli bir hastane oldu.

Dünyanın en değerli varlığı insan, insanın en değerli varlığı ise sağlığıdır. Biz Ödemiş Devlet Hastanesi çalışanları olarak, insanın bu en değerli varlığını korumak ve ona sahip çıkmak için çalışıyoruz. Halka hizmetin hakka hizmet olduğuna inanıyoruz. Bu yoldan hareketle tıbbın tüm yeniliklerini takip ederek, hastanemizi her geçen gün en iyi şekilde geliştirmeye gayret ediyoruz.

Amacımız, halkımızın tüm sağlık sorunlarını Ödemiş’te çözümlemektir. Daha düne kadar sadece rutin tetkiklerin yapılabildiği hastanemizde bugün; MR (Manyetik Rezonans), spiral tomografi, mammografi, kemik dansitometre, ekokardiyografi, efor testi, video endoskop - kolonoskop, solunum fonksiyon testi, odyometre gibi birçok modern cihazla halkımıza hizmet vermekteyiz. Laboratuvarlarımızda hormonlar dahil her türlü tetkik yapılabilmektedir.

Bakanlığımızın emirleri ile her hekime bir poliklinik açarak halkımıza Hekim Seçme Hakkı tanıdık. Hastalarımız bir gün önceden telefonla randevu birimimizi arayarak istediği hekimden, istediği saatte randevu alıp, beklemeksizin muayene olabiliyor. Hastanemiz 2006 yılında IQ Net isimli uluslararası bir kalite kuruluşundan ISO 9001-2000 belgesi aldı. Bu belgenin gereklerini yerine getirmeyi sürdürürken, hedefimiz Akreditasyon belgesi almaktır.

Halkımızın bizi izlemesini ve yapıcı eleştirilerini bekliyoruz.

Diğer Ödemiş Hastaneleri