Nusaybin Devlet Hastanesi

Mardin / Nusaybin

Telefon:(0482) 415 15 41
Fax:(0482) 415 35 63
Adres:Abdülkadir Paşa Mahallesi Sağlık Sokak
Website:www.nusaybindh.gov.tr

Harita

Nusaybin Devlet Hastanesi 1991 yılında kurulmuş, şuan itibariyle İç Hastalıkları (Dahiliye), Çocuk Sağlığı Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, KBB, Ortopedi ve Travmatolojisi, Üroloji, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Diş ve Acil Tıp branşlarında 18 uzman, 11 pratisyen hekim ve toplam 152 personeliyle sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Hastanemizde, Laboratuar, Röntgen ve Diyaliz üniteleri mevcuttur. Hastanemiz laboratuarında, Biyokimya, Hormon, Hemogram, PT APTT, Sedimantasyon ve idrar cihazları ile toplam 101 test türü ile günlük ortalama 300 hastaya laboratuar hizmeti vermektedir. Diyaliz ünitemizde, 9 cihaz mevcut olup 17 hastaya hizmet verilmektedir. Hastanemiz genel olarak günlük ortalama 1500 kişiye poliklinik hizmeti sunmaktadır. Hastanemizde ayrıca, EKG, Solunum Fonksiyon testi (SFT), Deri Prick Testi (Allerji testi) EKO, EEG gibi testler ile laparoskopik girişimler yapılmaktadır. Hastanemizin yatak sayısı 50'dir.

Misyonumuz

Koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerini; en iyi şekilde, tıbbi etiğe uygun ve hasta haklarına saygılı olarak sunmaktır.

Vizyonumuz

Hastalarına kaliteli sağlık hizmeti veren ve onların güvenini sağlayan, sürekli gelişen, bölgesinde itibarlı ve tercih edilen, çalışanlarına değer veren bir kurum olmaktır.

Diğer Nusaybin Hastaneleri