Türk Kızılayı Bakırköy Şubesi

İstanbul / Bakırköy

Telefon:(0212) 543 67 70
Fax:(0212) 543 67 73
Adres:Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No: 19
Website:www.kizilaybakirkoy.org.tr

Harita

Kızılay Bakırköy Şubesi olarak, Türkiye' nin ilk ve en büyük insani yardım kuruluşu olan Kızılay' ın, hizmet elçisi olmaktan duyduğumuz gururu değerli halkımızla paylaşıyoruz.

İnsaniyetçilik, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik ilkelerine bağlı olarak hizmetlerini sürdüren Kızılay Bakırköy Şubemiz, sağlık ve sosyal dayanışma alanında hizmet kapasitesini arttırmak için çalışmaktadır. Bakırköy’ deki tüm vatandaşlara, fakir ve yaşlı hastalara çağın gerektirdiği sağlık donanımını, ihtimamla sunmak için hizmet yuvalarının sayısını arttıran şubemiz, değerli Yönetim Kurulu üyemiz Sn. Ali Rıza Mete tarafından yaptırılan ve 2006 yılı içinde hizmete giren Kızılay Niyazi Mete – Ali Rıza Mete Tıp Merkezi ile Bakırköy' de halk için halkın yanında olmaya devam edecektir.

Görevimiz

Toplumun güç ve kaynaklarını harekete geçirerek, insan saygınlığının korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda muhtaç ve korunmasız insanlara yardım etmek ve toplumun afetlerle mücadele kapasitesinin geliştirilmesini desteklemek.

Hedefimiz

Tüm toplumu kucaklayan ve tüm toplumun kucakladığı, ulusal ve uluslar arası düzeyde saygınlığını ve hizmet kalitesini sürekli geliştiren bir insani yardım kuruluşu olmak.

Diğer Bakırköy Hastaneleri