Karakoçan Devlet Hastanesi

Elazığ / Karakoçan

Telefon:(0424) 711 25 02
Fax:(0424) 711 33 13
Adres: Kırkpınar Mahallesi Kalecik Caddesi
Website:www.karakocandh.gov.tr

Harita

Hastanemiz inşaatına 19.06.1987 yılında başlanmış olup 01.11.1990 tarihinde Sağlık Bakanlığı’nca kabulü yapılmıştır. 2004 yılında Karakoçan'ın yardım sever halkının katılımlarıyla 4 tane özel oda düzenlenmiştir. 2007 yılı Ocak ayında Hemodiyaliz ünitesi hastanemize katılmıştır. 1996 yılına kadar sadece pratisyen hekimlerle, hizmet veren hastanemiz sonraki yıllarda rotasyonla gelen uzman hekimlerle çalışmakta iken şu an itibariyle 5 aktif uzman hekimin çalışmasıyla daha yeterli hizmet sunmaktadır. Gerek uzman hekim sayımızın artış göstermesi gerekse ameliyathanemizin daha aktif çalışması nedeniyle özellikle son 2 yılda sevk oranlarımızda ciddi anlamda azalma gözlenmiştir. Poliklinik ve yatan hasta sayıları göz önünde bulundurulduğunda ek bina ihtiyacı gündeme gelmiştir. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda mevcut bulunan hastanenin sınırları içerisinde yenisinin yapılması uygun görülmüş olup, 2011 yılı içerisinde yapımına başlanması planlanmaktadır.

Vizyonumuz

Her alanda kaliteyi benimsemiş, sağlık hizmetlerinde ileri teknoloji ve bilimsel gelişmeleri takip eden ve uygulayan, nitelikli personeli ile sürekli gelişen, güven ve saygınlıkta önder, toplumun beklentilerine en iyi şekilde cevap veren ve tercih edilen bir sağlık kurumu olmaktır.

Misyonumuz

Sağlık sorun ve gereksinimleriyle kurumumuza gelen her bireye; hasta haklarına saygılı, çalışan haklarına saygılı, etik değerlere duyarlı, hizmeti veren ile alan arasındaki iletişimin sağlam temeller üzerinde yürütülmesini sağlayıp memnuniyeti artırmak odaklı, kaynakları etkin kullanmayı, nitelikli sağlık hizmeti sunmayı, tedavi edici uygulamalar yanında koruyucu sağlık hizmetlerini de göz önüne alarak kaliteli ve profesyonel hizmet sunmak anlayışı ile hastane vizyonumuza ulaşmaktır.

Diğer Karakoçan Hastaneleri